כיוונים

כיוונים

פציעות במהלך אימוני ספורט: אפשר להימנע מהן!

פציעות במהלך אימוני ספורט עלולות להוביל לתהליך שיקום ארוך. בכדי להימנע מכך, במדריך זה נציג מספר טיפים מצוינים אשר יאפשרו לכם להימנע מאותן פציעות, ואף לשפר את הביצועים שלכם לאורך זמן.

כיצד להימנע מפציעות ספורט?

בכל הקשור לפציעות ספורט, חשוב להבין כי מדובר בפציעות נפוצות אשר עלולות להתרחש בכל שלב. למעשה, בשנים האחרונות החלו לפתח שגרת אימונים אשר נועדה להפחית עד כמה שאפשר באפשרות להיפצע, וזאת באמצעות מנוחה רבה וכן שימוש בתוספי תזונה כמו קולגן למניעת פציעות מאימוני ספורט אשר עוזר לשקם את השריר, ובהתאם לכך להפחית את הסיכוי של פציעה משמעותית. מדובר בדרך מצוינת להימנע מפציעות ספורט ואף לשפר את הביצועים בזמן אימון ספורטיבי. דרך נוספת להימנע מפציעות ספורט היא באמצעות שגרת אימונים אשר מבוססת על הגברת העומס באופן הדרגתי, וזאת בשל העובדה כי פעילות ספורטיבית בעוצמה גבוהה מדי עלולה להוביל לפציעות חמורות. משום כך, חשוב מאוד לקבל ליווי מצד מאמן כושר מוסמך אשר יבנה ביחד איתכם תוכנית אימונים מסודרת אשר במסגרתה ניתן יהיה להעלות את העומס באימון, לצורך בניית מסה אך עם זאת הימנעות מפציעה.

פציעות במהלך אימוני ספורט אפשר להימנע מהן

מנוחה כחלק אינטגראלי מאימון

לעיתים בשל אימון תכופים מדי אנו שוכחים לנוח, ולכן נוצר מצב שבו הגוף מקבל עומס אשר מקשה מאוד על שחרור השרירים ובניית המסה. משום כך, חשוב לנוח היטב לפני אימונים כמו גם לאכול ארוחות מסודרות בשילוב של שתיית מים וכן תוספי תזונה אשר נועדו לעזור לשיקום והתאוששות מהירה יותר לפני ואחרי אימון. בנוסף, אם יש לכם רקע רפואי מומלץ ליצור קשר עם הרופא בכדי לבחון את סרגל המאמצים שלכם, ובהתאם לכך להתאים את סוג האימון אשר מתאים לכם.

גיוון באימונים ושימוש בציוד ספורט מתאים

אם אתם נוטים לבצע אימונים אירובים תכופים, חשוב מאוד לשלב גם אימונים אשר מתמקדים בגמישות ויציבות. ככל שהאימונים שלכם מגוונים יותר, כך תוכלו להימנע מפציעה ואף לשפר את הביצועים שלכם. נוסף לכך, חשוב להשתמש בציוד ספורט איכותי אשר כולל ביגוד מתאים, נעלי ספורט איכותיות וכן ציוד ספורט אשר יאפשר לכם לבצע את הפעילות הספורטיבית באופן נכון ובטיחותי.

שיקום הגוף לאחר אימון באמצעות מסג' רפואי

מרגישים כאבים לאחר האימון? ובכן, מדובר בסימן לקראת פציעה. משום כך, ניתן ליצור קשר עם מעסה מומחה לספורטאים אשר ישחרר את השרירים שלכם ויעניק לכם תחושה של הקלה משמעותית. לא מדובר במסג' פינוק אלא במסג' אשר נועד לשחרר את השרירים התפוסים ואף לתפוס בזמן את הדלקת באם קיימת, ולכן מדובר בדרך מצוינת בעבור הימנעות מפציעות אשר מבוססת על מנוחה נוחה וכן שיקום הגוף באמצעות מעסה מומחה אשר מתמחה בתחום.

גלילה לראש העמוד