כיוונים

כיוונים

עיצוב מטבחים: 5 טרנדים חמים שאתם חייבים במטבח שלכם

עיצוב מטבחים

בעידן הנוכחי, המטבח הפך לחלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי של הבית ואפילו לחלל החשוב ביותר. אם בעבר השתמשו במטבח רק לטובת בישול ואפייה, כיום הוא מהווה מקום מרכזי ובעל חשיבות עצומה מבחינת התחושה בבית. אם גם אתם רוצים לעצב את הבית וליצור מטבח מעוצב ופרקטי, להלן חמשת הטרנדים החמים שאותם אתם חייבים ליישם במטבח שלכם:

תמונות למטבח

אחד הטרנדים החמים בתחום עיצוב הפנים ועיצוב מטבח בפרט הוא תלייה של תמונות למטבח. מדובר בתמונות שאותן ניתן לשלב כחלק אינטגרלי מהעיצוב הכללי, וזאת מתוך מטרה לבצע "הלבשה" של קירות ערומים במטבח כמו גם לגבש זהות אסתטית המתבצעת באמצעות תמונות נוי, נוף או אפילו תמונות אוכל. כיום ניתן לבצע הזמנה של תמונות למטבח במחיר מצוין ועם שימת דגש על התאמה אישית למידות הרצויות, כל זאת מבלי לצאת מהבית ועם שימת דגש על מראה יפהפייה שישדרג לכם את המטבח באופן משמעותי.

צמחייה

שילוב של צמחייה חיה או מלאכותית מהווה דרך מצוינת ליצור במטבח תחושה של רעננות אבל גם טבע פראי שמשתלב בצורה מושלמת עם העיצוב הכללי של הבית. תהליך הבחירה של צמחייה צריך להתבצע בהתאם למספר החלונות ולאור, וזאת בשל העובדה כי חלק מהצמחים אינם מתאימים לגידול בסביבה של מטבח. על כן, עדיף לבצע רכישה של צמחים מלאכותיים שישדרגו את העיצוב של המטבח במינימום מאמץ אבל במקסימום תוצאה.

פתרונות אחסון מעוצבים

טרנד בולט שהולך ותופס תאוצה הוא פתרון אחסון מעוצבים הכוללים בין היתר קופסאות זכוכית בהן מאפסנים את התבלינים בצורה מסודרת אבל גם ממותגת עם מדבקות המציגות מה בדיוק נמצא בקופסאות. ניתן לבצע רכישה של פתרונות אחסון שאותם ניתן להתאים גם לחללים קטנים בעלות כספית נוחה, כל זאת מתוך מטרה ליצור סדר וארגון שיוביל גם להתנהלות קלה יותר במטבח.

צבעים כהים

שילוב של צבעים כהים בעיצוב של מטבחים נחשב לטרנד בולט שמגיע לאחר שנים רבות שבהן הטרנד הכפרי שלט ללא עוררין בתחום עיצוב המטבחים. למעשה, צבעים כהים הכוללים בין היתר צבע אפור בטון, כחול רויאל וכן ירוק בקבוק משתלבים בצורה מושלמת עם מכשירי החשמל וכן עם עיצוב מודרני שלוקח את החלל ומקפיץ אותו לשלב הבא מבחינת עומק ויזואלי. שילוב של צבעים כהים צריך להתבצע בצורה מידתית ומבוקרת, בכדי להימנע ממצב שהמטבח הופך לחשוך ולא פרקטי.

שילוב של חפצי נוי

שילוב של חפצי נוי כמו למשל ספרי בישול או ספרי עיצוב נחשב גם הוא לטרנד בולט בתחום עיצוב המטבחים ובתחום עיצוב הפנים בפרט. מדובר באלמנטים מינימליסטים אבל גם כאלו שמכניסים המון אופי וכן ממשיכים את הקו העיצובי של כל הבית. מאחר וברוב הבתים בישראל המטבח הוא מטבח פתוח, אלמנט חזותי המתבצע באמצעות שילוב של חפצי נוי הוא קל לביצוע אך גם חסכוני מבחינת המחיר.

לסיכום

המטבח שלכם הוא חדר חשוב ומהותי שבו לא רק מבשלים אלא גם מבלים לא מעט שעות. הקדישו זמן  לקבלת השראה ברשתות החברתיות, התייעצו עם מומחים ואל תחששו לצאת מהקופסא. טרנדים באים והולכים אולם מה שנשאר הוא הטעם האסתטי שלכם. על כן, שילוב בין מספר אלמנטים וכן היצמדות לקו שלכם היא זו שתוביל בסופו של דבר ליצירה של מטבח מעוצב ומזמין אליו תשמחו להיכנס לא רק לאחר השדרוג אלא למשך שנים רבות, כפועל יוצא מכך כי המטבח הוא לב לבו של הבית.

גלילה לראש העמוד