כיוונים

כיוונים

הכינו את כלי הכתיבה: כך תלמדו מהבית בצורה האפקטיבית ביותר

נגיף הקורונה הוביל לסגירה של בתי הספר ורוב מוסדות הלימוד הגבוהים. מ שום כך, נדרש לסגל מיומנות חדשה – למידה מהבית. כיצד לומדים בצורה האפקטיבית ביותר? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

למידה אפקטיבית בבית: כך תעשו זאת על הצד הטוב ביותר

למידה מהבית מהווה חלק בלתי נפרד משנת 2020. למעשה, בשל מגבלות הריחוק החברתי נסגרו רוב מוסדות הלימוד האקדמיים כמו גם התיכונים ולכן נדרש לסגל מיומנות של למידה מהבית. למידה מהבית יכולה להיות אפקטיבית, וזאת בתנאי שנוקטים במספר צעדים. הצעד הראשון הוא הקמה של מרחב עבודה מוגדר מראש. למידה מהספה או מהמיטה עלולים להסיט את דעתכם ולמנוע מכם להתמקד, ולכן יש להקצות מקום בבית לטובת תהליך הלימוד. נוסף לכך, אתם זקוקים לכלי כתיבה איכותיים  אשר ישלימו לכם את סביבת הלימוד ויאפשרו לכם ללמוד בנוחות – מחברות, טושים, מרקרים ועוד. פינת הלימוד שלכם יכולה לעורר בכם השראה, ועל כן הוסיפו אלמנטים כמו תמונות משפחתיות, לוח השראה וכן נרות אשר יוסיפו לכם אווירה ואף ישרו עליכם רוגע בעת תהליך הלימוד. פינת לימודים כיפית היא פינה אליה תרצו לחזור, ולכן היא מגבירה את הפרודוקטיבית ואף תורמת לתהליך למידה נוח ונעים.

הכינו את כלי הכתיבה - כך תלמדו מהבית בצורה האפקטיבית ביותר

משמעת עצמית: חיונית לטובת לימודים מהבית

משמעת עצמית מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הלימוד בבית. חשוב לסגל לעצמכם משמעת עצמית גבוהה, ולבנות לעצמכם לו"ז לימודים אשר מוצג לכם ממש אל מול העיניים. במסגרת הלו"ז תנו לעצמכם זמן לטובת הפסקות כמו גם זמן לארוחות. עד שימציאו המצאות שיגרמו לנו להיות יעילים יותר, המשמעת עצמית חיונית בכדי לאסוף את עצמכם בעת תחושה של חוסר אונים או משבר, ולכן אל תחששו להיכנס לאתרי אינטרנט מתמחים וכן להרצאות אשר במסגרתן תוכלו ללמוד טיפים מהטובים ביותר לגבי כיצד לפתח משמעת עצמית וכן כיצד לבצע ניהול זמנים מיטבי ונכון.

היעזרות בטכנולוגיה לצורך למידה אפקטיבית

דווקא הפן הטכנולוגי יכול לסייע מאוד לצורך תהליך למידה. כך לדוגמה, באמצעות ZOOM  ניתן ללמוד במתכונת קבוצתית עם חברים, וזאת בכדי לענות על שאלות ותשובות יחדיו או לשאול שאלות אשר נוגעות לחומר הלימוד. נוסף לכך, ישנן אפליקציות מצוינות אשר מאפשרות לכם לייעל את תהליך הלימוד באמצעות "השבתה" של המכשיר הסלולרי שלכם, כך שדעתם לא תוסח. בנקודה זו חשוב לציין כי תהליך למידה אפקטיבי חייב להתבצע ללא נוכחות של טלוויזיה ברקע בשל ההפרעות, אולם ניתן בהחלט להאזין למוזיקה שאתם אוהבים כדי לסגל לעצמכם סביבת עבודה נעימה וכיפית. לסיכום, למידה אפקטיבית מהבית היא דרך מצוינת לייעל את הזמנים שלכם ואף להימנע מהסחות דעת. אולם, המפתח הוא להקים סביבת עבודה נוחה, לסגל משמעת עצמית וכן לייעל את הזמנים שלכם כך שאתם בוחנים בכל עת את קצב ההתקדמות שלכם.

גלילה לראש העמוד