כיוונים

כיוונים

איך תזונה משפיעה על הגוף שלנו?

כיום גם אנשים שמחממים בכול יום מזון מעובד במיקרו יודעים שלמזון בריא יש חשיבות מכרעת על בריאות הגוף, יודעים שתזונה בריאה יכולה לשמור עלינו בריאים ואף לסייע במגוון תהליכי החלמה, כאשר בין היתר ידוע שתזונה בריאה משפיעה לא רק על הבריאות, אלא גם על מצב הרוח ועל הנראות הכללית. מכאן למרות שמאוד משמח לאכול קרואסון שוקולד חם שזה עתה יצא מהתנור, המחשבה על מה שקורה בעקבותיו בגוף כבר פחות נעימה, ועל כן הגיע הזמן שגם אתם תיישרו קו ותבינו את סך ההשלכות. כי קודם לומדים, אח"כ מפנימים ורק בשלב הבא בוחרים האם ליישם. שנתחיל?

הסוד שבאיזון

כיום לא חסר המלצות בתחום התזונה הבריאה, אך המכנה המשותף של כל השיטות טמון בשמירה על איזון, משמע חשוב לספק לגוף את כל המרכיבים שלהם הוא זקוק, קרי חלבונים, ויטמינים, פחמימות, מינרלים, שומנים וכמובן מים. לצורך הדוגמה נציין שאפילו השיער שלנו מושפע מאיכות התזונה. כיצד? ובכן השיער מורכב מחלבון, ועל כן אם לא נאכל מספיק חלבון השיער לא ייראה בריא ומבריק, כאשר מלבד חלבון השיער גם זקוק לברזל, אומגה 3, מגנזיום, אבץ ונחושת, ועל כן לפני שממהרים לבדוק אודות שיטות להשתלת שיער, ראוי לבחון אלו חוסרים קיימים.

מצב רוח

מכירים את המצב שבו רעבים ולא אוכלים ועל כן הופכים להיות עצבניים? ובכן גם לסוג התזונה ישנה השפעה ישירה על מצב הרוח שלנו. שנרחיב? רמות הדופמין נוחתת כאשר לא אוכלים מספיק ועל כן עשויים לחוש בחרדה ואף בקשיי ריכוז. לעומת זאת, ברגע שאוכלים מספיק, ואף מזון בריא שמורכב מפחמימות מורכבות, מהר מאוד חשים הרבה יותר טוב, ולו כי בין היתר יודעים שמתנהלים כראוי, ולא אוכלים מאכלים שיוצרים נזק מתמשך. כמו כן, מאכלים בריאים מחוללים שינויים חיוביים במוח ואך מסייעים להתמודד היטב עם לחצים. מחפשים סיבה נוספת לעבור לצד הבריא? מוצרי מזון בריאים מכילים רמות גבוהות של נוגדי חמצון ואלו בהתאם למחקרים האחרונים הופכים אנשים להיות יותר אופטימיים.

איך התזונה משפיעה על הגוף שלנו

לשקוע בשינה טובה

מי שאינו ישן היטב יידע להעריך שינה עמוקה וארוכה, ועל כן נציין שבין היתר תזונה בריאה משפרת פלאים את השינה, ולו כי לעומת ג'אנק פוד היא אינה מובילה לתחושת שובע קצרה. לבסוף נציין את מה שרבים כבר יודעים – תזונה בריאה משפיעה באופן חיובי על שלל מערכות גופניות. היא מונעת שלל מחלות, קרי מחלות לב, סרטן, בעיות במערכת העיכול, תסמונת המעי הרגיז, שומנים בדם, נפיחויות, הפרעה למערכת הנשימה, פריחות, אסטמה, שיעולים, כאבי בטן, היתפסות שרירים, בעיות מפרקים וכדומה. מה עתה? מתחילים להבין שבכוחנו לשמור על הגוף שלנו ושעומדים לפנינו מספר צעדים קטנים ופשוטים שמובילים ליתרונות גדולים, כך שכמו כל דבר בחיים, כך גם כאן רק צריך לקבל החלטה שמתחילים.

גלילה לראש העמוד