חד וחלק: איך בוחרים סכין גילוח

אוהבים להתגלח? תשאלו כל גבר אקראי ברחוב ותקבלו כמעט תמיד את אותה התשובה – מטלת הגילוח היא כנראה הדבר הכי מעצבן שיש. גירויים בעור, פצעונים מצקים וגרד בלתי נסבל, אין ספק שמלאכת הגילוח יכולה להיות עניין מעצבן ולא פלא שגברים רבים נמנעים ממנה מראש ובוחרים לגדל זקן (שלו כמובן חסרונות משלו). אבל, יש בהחלט חדשות טובות. אם מקפידים על מספר פעולות קבועות בעת הגילוח ובוחרים את סכין הגילוח המתאים לעורנו, אפשר להפוך את הגילוח לעניין לא נורא בכלל ואפילו לחוויה מהנה ונעימה של טיפוח עצמי.

אז איך בוחרים?

שוק סכיני הגילוח כיום מציע מגוון רחב ביותר של סכינים. החל מסכינים בסיסיים ביותר, דרך סכינים בעלי רטט חשמלי, סכינים עם להב כפול ועוד. הבחירה שלכם צריכה להיות מותאמת בראש ובראשונה לסוג העור שלכם ולדרך בה הוא מגיב למגע עם הסכין. בכדי לקבל תמונה עדכנית על מגוון המוצרים הקיימים, תוכלו לראות את סכיני הגילוח הטובים ביותר כאן ולבחור את המתאים ביותר עבורכם. בינתיים נגע בכמה נקודות חשובות שבהחלט יקלו על הבחירה שלכם ויהפכו את חווית הגילוח לנעימה וקלה הרבה יותר.

חשוב לרחוץ את הפנים

אמנם לא מדובר בטיפ לבחירת הסכין, אבל תסמכו עלינו שמדובר באחת העצות החשובות שיש לנו לתת. בין אם אתם בעלי עור שמנוני מטבעו או דווקא יבש, אחד הדברים הנפלאים שאתם יכולים לעשות לעצמכם לפני מלאכת הגילוח הוא רחצה טובה של הפנים. במהלך היום עורנו צובר לכלוכים רבים, מה שגורם לו להתקשות וכאשר אנו רוחצים היטב את הפנים לפני הגילוח אנו למעשה מקלים עלינו מראש את המלאכה. חשוב מאד – השקיעו בקצף או ג'ל פנים איכותי ובמידת האפשר עשו זאת לאחר רחצה במים חמימים. הפעולה החשובה הזאת תפחית את הצריבות והפריחה ותבטיח גילוח קל ונעים.

חד וחלק איך בוחרים סכין גילוח

להבים – כמה מתאים לי?

האמת, שאין לשאלה הזאת תשובה חד משמעית כלל ויש פה לחלוטין עניין של ניסוי וטעיה. אחד המיתוסים הנפוצים אומר שגילוח עם להב הוא מלכתחילה עם פוטנציאל גבוה יותר לגרום לגירוי בעור. זו בהחלט טענה שאינה מבוססת ואם אתם מסתדרים עם גילוח עם להב ישנם דגמים רבים בעלי להב אחת, כפולה (או אפילו מספר גבוה יותר) שבהחלט יתאימו לכם.

אחיזה נוחה

כשמדובר בפעולה יומיומית וחוזרת כמו גילוח, אין ספק שהנוחות משחקת תפקיד חשוב ביותר בחוויה. סכיני הגילוח כיום מגיעים עם ידיות אחיזה רבות ומגוונות לרבות ידיות חשמליות רוטטות שגם מקלות על הגילוח עצמו. חשוב מאד שתחושו ותשימו לב איך את מרגישים בעת האחיזה של הסכין – האם הוא גדול או קטן מדי בעבורכם? האם הצורה שלו נוחה ומתיישבת באופן טבעי בכף ידכם? זה אולי נשמע כמו עניין לא משמעותי לעסוק בו, אבל תהיו בטוחים שזה דבר חשוב מאד ובייחוד למי שמתגלח באופן קבוע.

בחרתם את הסכין הנכון? מעולה! כל שנשאר לכם עכשיו זה להתגלח לאט ובסבלנות, מומלץ בהחלט נגד כיוון הזיפים, גם לאחר הגילוח הקפידו למרוח קרם או אפטר שייב (מומלץ נטול אלכוהול) ואם אפשר, פנקו את עצמכם במקלחת חמה לאחר מכן. וככה הופכים את הגילוח ממטלה מציקה לחוויה נעימה של טיפוח!

השארת תגובה