כיוונים

כיוונים

השוואת חברות להשכרת רכב

אנשים רבים מבקשים לשכור רכב. מדובר באופציה אידאלית עבור מגוון מצבים, בין אם שואפים להתפנק עם רכב מסוג מסוים עבור טיול ובין אם הרכב הקיים תקול ויש צורך במענה חלופי. בכול אופן האופציה קיימת, אנשים מודעים אליה ואף יש מגוון חברות שמאפשרות לקבל תנאים נהדרים – עובדה שמובילה להשוות מחירים: לבחון היכן נקבל יותר בזמן שנשלם פחות.

השוואת השכרת רכב

שוכרים בעיניים פתוחות

לעומת מגוון מצבים בחיים בהם שווה להוציא יותר על מנת לקבל יותר, הרי שבכול הנוגע להשכרת רכבים אין כך הדבר: אנשים יכולים לקבל תנאים מצוינים ועדיין לשלם פחות אצל החברה המתחרה, אך תמיד יש לחתום על עסקה בעיניים פתוחות, ועל כן יש להבין כיצד להשוות, אלו סעיפים לכלול, מה להציף, מה לדרוש, לאן לשאוף, מהן האותיות הקטנות וכדומה. אי לכך נשווה במאמר זה בין 3 חברות, ולו על מנת שתקבלו מושג כללי כיצד לפעול ברגע האמת.

Suncar – עלויות

חברת סאן קאר מציעה השכרת רכב במחיר משתלם. כמו אצל חברות רבות אחרות, גם אצלה ניתן לשכור מינימום עבור יממה, אך יחד עם זאת יש להיות מודעים שאם מאחרים להחזיר את הרכב, משלמים עבור כל שעת איחור כ20% מהמחיר היומי. עוד מבחינת מחיר, טוב לדעת שהמחיר כולל מע"מ ואף ביטוח (ביטוח חובה וביטוח צד ג'), כך שאין צורך להיות מופתעים לרעה בתום ההשכרה, אלא הכול מונח על השולחן.

Suncar – חוזה ודגשים נוספים

מי שאלרגי או פשוט רגיש לריחות, ישמח לדעת שאצל חברת סאן קאר העישון ברכבים אסור ואף תקנון החברה אינו מתיר כניסה של בעלי חיים. כאשר מגיעים לשכור, יש לוודא שרישיון הנהיגה בתוקף של לפחות שנתיים, ובנוסף יש להציג כ.א על שם הנהג (מהווה ערובה עבור חיובים נוספים שעשויים להתעורר). עוד ראוי לציין שרק מי שחתום על החוזה רשאי לנהוג ברכב. אם מבקשים אחרת, יש להוסיף זאת לחוזה ההשכרה. כמו כן, מבחינת ק"מ ניתן לעשות ברכב כ200 ק"מ מדי יום ומבחינת ביטול יש להתנהל כראוי, להודיע כשלושה ימים לפני מועד ההשכרה. אם לא כך יתנהלו הדברים, הלקוח יאלץ לשלם עבור סך ההזמנה (מקסימום עד כשלושה ימי השכרה).

חברת שלמהSIXT  – הוצאות ודגשים

מי שבודק את תנאי ההשכרה בחברת שלמהSIXT , מגלה שהיא מחזיקה ב27 סניפים אשר פזורים בכל רחבי הארץ. כמו כן, במקרה והרכב ניזוק, דמי ההשתתפות העצמית ינועו בין 2,000-4,000 ש"ח (בהתאם לסוג הרכב), ישנו ביטוח שניתן לעשות (אך הוא אינו כולל שמשות וגלגלים), גם פה ההשכרה מינימום ליממה, אם מאחרים בהחזרת הרכב ביותר מ3 שעות מתבקשים לשלם מחיר של יום השכרה מלא, אם מחזירים את הרכב ללא מיכל דלק מלא מחויבים בתוספת תשלום, רק מי שחתום בחוזה מורשה לנהוג, אם בוחרים לנהוג בכביש אגרה יש לשלם דמי טיפול ואם מדובר בנהג צעיר יש לשלם תוספת. מה עוד? יש מגוון תוספות שדורשות תשלום נוסף, אם כאשר מבקשים להשכיר כיסא תינוק, מערכת ניווט, או שרות דרכים אישי. בנוסף, בהנחה וישנה תקלה (ולו כי נאבדו מפתחות הרכב, או הדלק נגמר ואתם רחוקים מהתחנה), טוב לדעת שהחברה שולחת סיוע מהיר. כיצד משלמים את סך ההוצאות? גם כן באמצעות כרטיס אשראי שרשום על שם השוכר.

חברת אלבר – הצעת מחיר והתמצאות נוחה

גם אצל חברת "אלבר" תמצאו מגוון נרחב של סניפים אשר פזורים בכל רחבי המדינה, כאשר מי שמעדיף, יכול להשכיר את הרכב רק עבור כיוון אחד, משמע להחזיר את הרכב בכל סניף רצוי ללא תוספת תשלום, אלא אם כן מדובר בסניף באילת. בנוסף, קיים חופש בחירה בכול הנוגע להשתתפות עצמית (אפשרי לבטל את האופציה), צפוי קנס כאשר מחזירים את הרכב לא מתודלק עד הסוף, בהנחה והמשכיר קיבל דו"ח יש צורך לשלם דמי טיפול, רכבי החברה מושכרים רק לבני 21 ומעלה ובאופן כללי ניתן להשיג הצעת מחיר באופן מהיר, כל עוד ממלאים באופן מקוון את הפרטים באתר, כך שתוך כמה דקות מקבלים מושג כללי איזה רכב עומדים להשכיר ובאיזה מחיר.

השוואה אישית

לאור הדברים, השוואה מהירה בין שלושת החברות מעלה שיש לא מעט קווי דמיון, אך גם שלל תנאים ייחודיים, ועל כן לפני שמשווים, רצוי לערוך רשימה של תתי סעיפים שמיועדים לבחינה, בהתאם לרלוונטיות של הסיטואציה עבורכם. באופן שכזה תוכלו לשלם פחות ולקבל יותר. נסיעה מהנה ובטוחה.

גלילה לראש העמוד