כיוונים

כיוונים

עמותת לב ונפש למען ילדים בעלי צרכים מיוחדים: הכירו את פעילות הארגון

השילוב של מחלות נפש וגיל מוקדם, הוא בוודאי שילוב לא פשוט. מחלת נפש היא בפני עצמה מצב מאתגר ולא קל להתמודדות. כאשר זה מצב שקיים אצל ילדים ונוער, האתגרים עשויים להיות גדולים אפילו יותר מכך. אלא שמי שנמצאים במצב כזה – מתמודדי הנפש וגם משפחותיהם, אינם לבד. הם זוכים לעזרה ממקורות שונים ומגוונים. אחד המקורות המסייעים ביותר מבחינה זו, היא עמותת לב ונפש. בואו נעשה היכרות קצרה, עם עמותה מיוחדת זו:

עמותת לב ונפש ומטרותיה

עמותת לב ונפש מסייעת לילדים ונוער, אשר סובלים ממחלות נפש שונות. זו היא הגדרת משימתה הראשית, אשר ממנה נובעות פעילויות רבות ומגוונות, כפי שמייד תראו. כמו כן, העמותה נמצאת בתיאום מול בתי חולים רבים לבריאות הנפש ומחלקות פסיכיאטריות. כיום, נושא בריאות הנפש הוא נושא שנחקר לעומק ונצבר לגביו מידע רב וניסיון. ישנה יכולת לסייע לאנשים במצבים כאלה בדרכים רבות ולהקל עליהם ועל משפחותיהם. מעבר לייעוץ המקצועי רפואי, נכנסות לתמונה עמותות כגון לב ונפש ותורמות לשפר את המצב אף יותר. השילוב של כל גורמי הסיוע – רופאים, משפחה ומתנדבים, מבטיח את מרב הסיוע שניתן לתת ואת התוצאות הטובות ביותר, לילדים והנוער ולסביבתם.

כיצד לב ונפש מציעה סיוע ראשוני

העמותה מפעילה קווי מצוקה ומוקד ייעוץ טלפוניים, אליהם ניתן לפנות באופן רצוף לשם קבלת סיוע מיידי. כמו כן, עמותת לב ונפש מפעילה מעין חדר מיון עבור סיוע ראשוני. במסגרתו, נאסף מידע בדיסקרטיות מהצוות הרפואי ומהמשפחה, באופן שמאפשר להעריך את המצב ולתכנן, כיצד ניתן לסייע ולהתקדם.

 

 

הסיוע בלימודים ותעסוקה, בעזרתו לב ונפש תורמת להשתלבות

השתלבות אנשים בעלי מחלות נפש שונות בחברה, אפשרית בהחלט ואף מתרחשת בפועל בכל יום ובכל מקום כמעט. אך הדבר דורש לעתים השקעה מיוחדת, הדרכה וסיוע מיומנים. עמותת לב ונפש מקדמת זאת באמצעות מסגרות לימוד, חינוך והעשרה, לילדים ונוער עד גיל 21. באמצעות סדנאות וחוגים שונים, היא מפגישה את מתמודדי הנפש עם תחומים שונים של מוזיקה, אומנות וספורט. כל זאת משמש כריפוי בעיסוק וכדרך מהנה, להרחיב מיומנויות ולהשתלב בחברה. כמו כן, היא מפעילה מועדונית לילד המיוחד וגם מסייעת בתעסוקה. סדנאות מיוחדות והכוונה מקצועית, מסייעים לבחירת כיוון תעסוקתי ובהמשך, מגיעים להשתלבות בפועל בשוק העבודה. כמובן, הכל בעבודות שמתאימות למצבו המיוחד של כל אדם.

לב ונפש – הפעילויות המיוחדות

כפי שציינו, לב ונפש פועלת בדרכים רבות בכדי לסייע. מעבר לפעילויות הקבועות בשוטף, היא מקיימת מדי פעם גם מחנות הבראה, נופש וימי כיף, אשר מסייעים לילדים ולנוער שסובלים ממחלות נפש ולמשפחותיהם. אירועים אלה, מספקים הנאה, שיפור החיבור החברתי והקלה משגרת היום יום השוחקת. עמותת לב ונפש גם מספקת למשפחות סלי מזון בחגים.

כיצד תוכלו לעזור לפעילותה של לב ונפש

אם קראתם עד כאן, ניתן להניח שאתם מתעניינים בנושא זה ואולי גם מעוניינים לסייע. ניתן לתרום לעמותה בנוחות בכרטיס אשראי, דרך אתר העמותה או טלפונית או בהעברה בנקאית או באמצעות בנק הדואר. תוכלו לתרום בכל סכום שנראה לכם, באופן חד פעמי או מתמשך. כמו כן, ניתן כמובן גם להתנדב ובכך לסייע באופן ישיר.

לסיכום

מדובר על עמותה שמקיימת פעילות חשובה ביותר ובהצלחה רבה. כך שאם תרצו לתרום לפעילותה, זו היא בהחלט מטרה טובה לתרום עבורה וגוף אשר יעשה שימוש טוב עם כספכם. אם תחליטו להתנדב מה טוב ובכך בוודאי תסייעו גם כן.

גלילה לראש העמוד