כיוונים

כיוונים

לתת תקווה – למי שזקוק לה העמותה שמלווה ילדים חולים בדרך להחלמה

בדרך להחלמה, עוברים פעמים רבות מסע לא קל. בין אם זו החלמה פיזית או נפשית, ממצבים כאלה ואחרים. מי מסייע בכך? כאשר מדובר על ילדים חולים, יש עמותה מיוחדת שאת פועלה כדאי לכם להכיר.

לתת תקווה כמפתח לריפוי

מצבי מחלה הם מצבים, אשר פעמים רבות מגבילים את יכולתנו לתפקד. עבור ילדים, זה אומר בין השאר פגיעה ביכולתם להמשיך וללמוד באופן סדיר, כולל הניתוק החברתי מחבריהם בבית הספר. אם ילד מאושפז במצב כזה בבית חולים וגם אם הוא בבית במצב של מחלה, זהו למעשה סוג של בידוד חברתי. בהיקף כזה או אחר. כמובן, עוד לפני היבט זה, ישנו היבט הכאבים ושאר המטרדים הפיזיים שהמחלה עשויה לגרום. לתת תקווה – מרכז ארצי לעזרה וסיוע לילד הוא מרכז התנדבותי מיוחד, אשר הוקם בשנת 2002. מטרתו הראשית, היא לסייע לילדים אשר חולים במחלות קשות למיניהן ולבני משפחותיהם, בהתמודדות המאתגרת עם מצבים אלה. הארגון אינו עוסק ברפואה – הוא לא פותר היבטים כגון כאבים. אך יש לרשותו כלי עזר אחרים שהוא מפעיל, שמסוגלים לשפר את מצב הרוח, לעודד ולחזק את הילדים. ההיבט הנפשי הוא כמובן היבט משמעותי מאוד, במיוחד עבור ילדים. באמצעות שורה של פעילויות מגוונות, ניתן לסייע מבחינה זו ולהקל משמעותית. כמו כן, לחיזוק הנפשי ישנה גם השפעה ידועה, על יכולת ההתאוששות המהירה ואף על יכולת ההחלמה.

 

 

כיצד עמותת לתת תקווה מסייעת?

מעשית, לתת תקווה פועלת באופנים רבים. אלה כמה דוגמאות מרכזיות לכך:

  • לסייע ביום יום – מתן ליווי אישי לילדים חולים, במהלך שגרת היום יום בבתי החולים. הילדים גם עשויים לקבל מתנות שונות בעקבות טיפולים רפואיים ובכך להקל מעט את החוויה הלא נעימה.
  • להתאוורר מהשגרה – ימי כיף ונופשונים להבראה, מוצעים לילדים החולים ולמשפחותיהם בחינם. בימי הולדת וחגים, העמותה יוזמת מסיבות. כל זאת, שובר את השגרה המעיקה, נותן לילדים למה לצפות ולאחר האירוע, משאיר זיכרונות טובים ומחזקים.
  • להגשים משאלות – הגשמת משאלות, היא בין הפעילויות היותר מיוחדות ויוצאות הדופן. לילד חולה עשויה להיות משאלה פשוטה יחסית, אך מבחינתו רבת חשיבות. למשל, לפגוש מישהו מפורסם. העמותה מסייעת במידת יכולתה להגשים זאת.
  • לסייע להורים – עמותת לתת תקווה גם מציעה סיוע כספי ועזרה מסוגים נוספים, להורי הילדים החולים. הורים אלה, עומדים לעתים קרובות בפני עומס לא קטן, שלא קל לתת לו מענה לבד. זאת, כולל הוצאות מיוחדות סביב טיפולים רפואיים וכן אתגרים של פינוי זמן, בין העבודה לטיפול בילד החולה ועוד.

מלבד לתת תקווה, מה עוד היא עושה?

נשמע מעניין? אז אלה עוד כמה דברים שעמותת לתת תקווה עושה, שאולי תרצו לדעת עליהם:

  • גם לרופאים ולצוות – מתן סדנאות העשרה ופעילויות שונות, עבור רופאים וצוותים רפואיים. אנשי מקצוע אלה, אשר נמצאים בקשר ישיר עם הילדים החולים, נמצאים כידוע תחת עומס עבורה רב במיוחד. הפעילויות המיוחדות מסוג זה, מסייעות גם להם להתאוורר ולזכות במעט הקלה מנטלית, אשר לעתים הם זקוקים לה מאוד.
  • ניהול מתנדבים – העמותה מפעילה מערך מתנדבים, בבתי חולים ובמקומות נוספים.
  • תיאום עם הרשויות ובתי החולים – לתת תקווה גם מתאמת פעילויות שונות, מול רשויות הרווחה וכן עם מחלקות הילדים בבתי החולים.

לסיכום

לתת תקווה מכניסה לא מעט אור, לחייהם הלא קלים של ילדים חולים רבים. בפעם הבאה שבה אתם שוקלים לתרום או אולי אף להתנדב, אל תשכחו אותם. כמה מטרות כבר יש שהן ראויות יותר, מאשר לסייע לילדים חולים?

גלילה לראש העמוד