כיוונים

כיוונים

5 משחקים שכדאי לקנות לילדים

מכירים את הרגע הזה בו הילד שלכם צמוד למסך ואתם מצקצקים בדאגה וטוענים כי בעבר המשחקים היו מוחשיים (ולא דיגיטליים) והרבה יותר חינוכיים? אם כן  – אתם צודקים!

כיום ישנם הורים שאינם נכנעים למהפכה הטכנולוגית, שהובילה לכך שהילדים שלנו צמודים כמעט כל היום אל המסכים. משחקים של פעם או משחקים הנחשבים קלאסיקות, מהווים אלמנט חשוב להתפתחות הילדים ובכלל הם נחשבים למשחקים מעולים ומעשירים במיוחד. אז אילו משחקים כדאי לקנות לילדים? הנה רשימה של 5 משחקים אגדיים:

משחקים לילדים

פליימוביל

המשחק פליימובייל הוא למעשה מותג שהפך לשם דבר בשנת  1970. המשחק יוצר על ידי חברה גרמנית שעסקה בתחום צעצועי הילדים, כאשר מדען בשם הנס אשר שעבד על פיתוח דגמי מטוסים, נדרש בעת עבודתו לעבוד גם על צעצועים לילדים מסוג אחר ומכך צמח לו מותג פליימוביל האיכותי. המשחק שכולל מגוון דמויות מסוגים שונים, חפצים, כלי עבודה וכלי רכב, מטוסים ועוד – מאפשר לילדים לבנות ערים שלמות, מפעלים, בתים, כפרים ועוד, והכל מדמויות של אנשים וחפצים בכל הצבעים והצורות. יצירת העולם מפתחת מאד את היצירתיות בקרב ילדים ומעודדות חשיבה קריאטיבית ומפותחת.

לגו

לגו הינו אחיו השאפתן של פליימוביל וגם הוא מקנה עולם שלם ויצירתי לילדים. לגו מבוסס על קוביות קטנות המתחברות אחת לשנייה ויוצרות מבנים, דמויות, רכבים, מטוסים חפצים ועוד. מגוון רחב של צבעים, צורות וחיבורים: מה שמפתח מאד את החשיבה של הילד ואף מפתח כישורים מוטוריים חיוניים.

קוביות עץ

כיום בכל גן ילדים תמצאו את קוביות העץ הגדולות שבאמצעותן הילדים חווים ילדות כיפית ויצירתית. ילדים שישחקו בקוביות עץ יכירו את חומר העץ הנפלא (מעולה לזיהוי קשיים בוויסות חושי), יצרו עולם קטן משלהם, ישחקו בין מבני הקוביות ויוכלו להפעיל את הדמיון והיצירתיות.

דוקים

משחק מחשבה מעניין שעובד בעיקר על ריכוז. הדוקים מקורם בסין העממית והם מקלות עץ קטנים ודקים שנודעו למשחק מחשבה וריכוז. המשחק מתנהל על ידי פיזור חבילת דוקים על שטיח או על רצפה, תוך שכל שחקן עליו לשלוף בתורו דוק ללא הזזת הדוקים האחרים. מכאן כל שחקן מבצע איסוף של מקל אחר מקל, עד לניצחון! המשחק מעודד ריכוז, סבלנות וחשיבה עמוקה ונכונה.

טרמפולינה

כדי להזיז את הילדים ולהפוך אותם לגמישים ובעלי כושר גופני גבוה – תוכלו להתקין בחצר הבית טרמפולינה. כיום ישנן מקפצות טרמפולינה בגדלים שונים באמצעותן הילדים יכולים לקפוץ, לרקוד, להתאמן בתרגילי גמישות ולשחק במגוון משחקים עם חברים ואפילו עמכם.

לסיכום, בכל הנוגע להוצאת הילדים מהמסכים והצגת משחקי איכות לילדים – לא צריך להתפשר! באמצעות הכרות של כמה משחקים קלאסיים ואיכותיים: הילדים שלכם יוכלו למצוא עניין רב בפעילות כיפית פשוטה ויצירתית.

גלילה לראש העמוד