איך מתחילים ללמוד מקצוע חדש בגיל מבוגר?

כיום הסבה מקצועית בגיל מבוגר הפכה לתופעה מוכרת ואף רצויה. אנשים שמרגישים שהם מיצו את עצמם בתפקיד שליווה אותם לאורך שנים, אנשים שפוטרו ממקום העבודה, אנשים שהבינו שהם מחזיקים בסל של כישורים שניתן לנתב עבור עיסוק יותר רווחי, או פשוט אנשים שמבקשים להעשיר את הידע שלהם – פונים אל מחדש אל כיסא הלימודים. עם זאת, אין להסיק שמדובר בהליך פשוט, ולו כי לא פעם הקושי הגדול ביותר הוא לקבל החלטה.

לימודי נדלן

בחירה מושכלת

כאשר מבקשים ללמוד מקצוע חדש בגיל מבוגר, ולו מתוך צורך כלכלי, אין מקום למשחקים או הימורים, אלא יש להיות מעשיים, ועל כן יש לבחור בתחום שאתם חושבים שתהיו בו טובים וכמובן שתמצאו בו עבודה. אי לכך מומלץ לבחור בתחום שמשלים את העיסוק הנוכחי, או לחלופין ללכת לכיוון חדש לגמרי, אך שניתן להתמקצע בו באופן מהיר. כך למשל אדם מתחום מכירות הנדל"ן עשוי לבחור נכונה אם יעמיק את הידע שלו באמצעות קורס ניהול פרויקטים בנדל"ן.

קורסים משלימים

תחום הנדל"ן מהווה דוגמה טובה עבור אנשים שמבקשים להתחיל ללמוד עיסוק חדש, וזאת כי מדובר בתחום שניתן למצוא בו מגוון קורסים משלימים. אי לכך, מי שמגיע מהתחום ומבקש להגדיל את ההכנסה באמצעות העשרת הידע, היכולות ויצירת קשרים, יעשה נכון אם יפנה אל "מרכז הנדל"ן", בו ניתן להתעדכן בשלל חידושים בתחום ולהירשם אל מגוון קורסים – כגון קורס מימון, קורס ניהול פרויקטים בנדל"ן, קורס תמ"א 38 וכדומה.

תמיכה מטעם המדינה

כיום תוחלת החיים הרבה יותר גבוהה משהייתה בעבר, ועל כן יש להסתדר יותר שנים עם אותה פנסיה ועם אותם חסכונות, עובדה שמובילה את המדינה לבחון כיצד היא יכולה לסייע לתושביה (ולעצמה), ולו באמצעות הורדת הנטל הכלכלי של ציבור הגיל השלישי. לאיזו מסקנה המדינה הגיעה? תמיכה כלכלית בלמידת מקצוע חדש בגיל מבוגר! קרן "מעגלים" מיועדת לסייע לאנשים מבוגרים לרכוש מסלול הכשרה חדש (או משודרג), וכל זאת באמצעות מימון מלא מטעם הקרן.

הכנה נפשית

כמו לא מעט מקרים בחיים, כך גם פה – להתחיל הכי קשה, וכאשר מדובר בהתחלה של מסלול לימודים בגיל מבוגר, יש להבין שההתחלה מתחילה עוד הרבה לפני שנרשמים ללימודים, אלא מהשלב בו מקבלים החלטה שמגיע לכם יותר ושאתם יכולים יותר. כיצד אם כן מקבלים את האומץ לחולל שינוי? עברו על השלבים הבאים:

  • ראשית יש לבחון היתכנות כלכלית, משמע יש להישאר במקום העבודה ובמקביל לעבור את הקורס, או לחלופין ליעד סכום כסף מקופת החיסכון עבור אותה תקופה.
  • קבלו החלטה! רגע לפני שעומדים לספר למשפחה ולחברים, יש לקבל החלטה שעומדים מאחוריה. לאחר מכן יהיה הרבה יותר קל להתמודד מול "נשמות טהורות" שירימו גבה.
  • שתפו אנשים ומכרים, ככל שיותר משתפים, כך הדברים יותר קורים.
  • עברו על האופציות השונות – בחנו אלו קורסים קיימים בתחום שמעניין אתכם ואף עקבו אחר אתרים שמציעים קורסים בתחום.
  • הבינו כיצד עומד להיראות הלו"ז השבועי החדש שלכם והיערכו בהתאם.
  • מרגע קבלת ההחלטה לעבור קורס, התחילו לברר כיצד תוכלו לאחר מכן להרוויח מכך.
  • על מנת לקבל זריקת עידוד, קראו עדויות של אנשים אחרים שעברו את אותו תהליך, אך זכרו שהתהליך שלכם יהיה שונה, אם כי לא פחות מוצלח.

הנתונים לטובתכם!

הרצון קיים, האמונה גם כן, עשיתם שיעורי בית ואתם אפילו מתרגשים. עתה כל שנותר לעשות זה להבין שמתחיל פרק חדש בחיים – פרק עם הרבה ידע מעשיר והזדמנויות כלכליות, ואם הצלחתם בתחילת הדרך כאשר ידעתם הרבה פחות מהיום, הרי שההצלחה הגדולה עוד ממתינה לכם. בהצלחה!

השארת תגובה