3 סיבות ללמוד עריכת דין

מיליוני סטודנטים כל שנה מתחילים סמסטרים בפקולטות שונות ברחבי העולם.  מקצועות הלימוד כה רבים, אך יש כאלה שתמיד ינצנצו לנו. תמיד נסתכל עליהם בהשתאות וננסה לדמיין את עצמנו בנעליים בוגרות יותר ומוסמכות יותר. המקצועות הללו הם בדרך כלל מקצועות נחשקים ומבוקשים כמו משפטים, רפואה ואפילו כלכלה ומנהל עסקים.

אך ישנה בעיה קיימת והיא שלא מעט סטודנטים אינם יודעים האם כדאי להם ללכת בנתיב כזה או אחר, לא בטוחים מה נכון להם מבחינה מקצועית ומה גובה הסיבולת שלהם. ובעבור זה ריכזנו לכם שלוש סיבות לגיטימיות מדוע כדאי לכם ללמוד דווקא משפטים:

ללמוד עריכת דין

ידיעת החוק והיכולת להגן על עצמך ועל אחרים

תואר ראשון במשפטים ידוע כתואר סיזיפי עם הרבה חומר עיוני לזכור ולהכיר לעומק. אך הדבר החיובי ביותר בקריאה ובנבירה בנבחי ההיסטוריה של החוק, היא ידיעתו האבסולוטית. לעולם תדעו מה מותר ומה אסור ותדעו לנתב את זה לטובתכם תמיד. לאחר הסמכתם כעורכי דין תוכלו להיות שותפים לעבודת הגנה על אזרחי המדינה מפני החוק או מפני אזרחים, תאגידים ואפילו מדינות אחרות.

תואר ראשון במשפטים- מחייה השפה העברית

אם חשבתם שאתם יודעים לדבר עברית על בוריה, חשבו שוב. תואר ראשון במשפטים הוא התואר שימנף את לקסיקון המילים שלכם מא' ועד ת'. אם חשבתם שפסיכומטרי העניק לאוצר המילים שלכם מילים שטרם הכרתם, תופתעו לגלות כמה מילים שונות וניבים שונים יש לשפה העברית.

כיוון שנושא החוק לא הומצא היום וגם לא בשנה שעברה, הרי שמכאן נובעת השפה העברית השמורה. השפה המיושנת והנושנה הצליחה להישאר עדכנית בבתי המשפט ולמעשה קיימת שפה שלמה בשפה העברית אשר מדוברת אך ורק בכתבי יד, כתבי תביעה ובבתי המשפט.

יש לכם עתיד

הלכתם ללמוד ומשסיימתם תואר ראשון במשפטים, דעו כי העולם פרוש לרגלכם. ממש כך. האופציות הן כה רבות ואתם אפילו לא מודעים לחצי מהן. סיימתם את התואר, עברתם את בחינות הלשכה ועכשיו כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להחליט היכן לעבוד ובאיזה תפקיד.

האם אתם מתחילים להתברג במשרד עורכי דין ולטפס במדרגות החברה עד לשותפות? האם אתם מעוניינים בתואר שני במשפטים ומנסים להתחיל את דרככם עד לתואר המפואר ביותר בעולם המשפט ולהיות  שופטים?

היופי בתואר ראשון במשפטים הוא שאין חובה לעבוד בסוף התהליך כעורכי דין, כמו גם תהיו מבוקשים בכל חברה אשר תנסו להתקבל אליה.

 

יש לא מעט מניעים ללמוד משפטים. לצד הסיבות שצוינו מעלה, כל שנותר לכם הוא להירשם ללימודי משפטים ולדמיין כיצד שמכם ישמע עם התואר "עורך דין". אי אפשר להתווכח עם צלילו של תואר המתנגן לפני שמכם ומייצג ומציג אתכם כמי שעברו וצלחו תואר כה קשה. מומלץ לאלה המוכנים לעבודה קשה ומייגעת אך בטוחים שתשתלם בסוף דרכם.

קראו גם: לימודים אחרי צבא: המגמות לשנת 2019

השארת תגובה