כיוונים

כיוונים

5 מיתוסים על אופנה שהגיע הזמן להפריך

כל שנה חדשה מביאה עמה את החידושים בתחום האופנה, אך לאורך השנים יש מוסכמות שאינן יורדות מהפרק והן מהוות את ה"תנ"ך" של כל סטייליסטית. האומנם יש להישמע לו? ובכן הגיע הזמן לרענן את החוקים ובעיקר להפריך מספר מיתוסים שכבר אין להם מקום. במה מדובר? קבלו חמישה מיתוסים שהגיע הזמן להיפרד מהם:

אופנה

מוציאים את נעלי הבלרינה מהסטודיו

בכול הנוגע לנעליים, רבים נוטים לעשות חלוקה סכמתית למדי: נעלי ספורט עבור אימון, נעלי בלרינה עבור ריקוד ונעלי עקב עבור יציאה. האומנם? כלל וכלל, וזאת כי כיום יש הרבה יותר ערבוב של סגנונות, כך שגם את נעלי הבלרינה ניתן למצוא במרכז הקטגוריה של נעליים ליציאה, ולו כי אם רק מביטים בהן, ניתן להבין עד כמה הן מרשימות, נשיות ואלגנטיות, ועל כן גם אם הן חפות מעקב, הרי שהן יכולות להרים כל תלבושת וסגנון אופנתי, כמובן כל עוד תתאימו אותן לאאוטפיט הרצוי. מכאן שניתן למצוא כיום לא מעט פרשנויות עיצוביות לנעלי בלט אשר מיועדות ליציאה, כך שהמראה מרהיב, הנוחות במיטבה והסטייל משגע.

האומנם שחור מרזה?

אין מי שלא מכיר את צמד המילים "שחור מרזה", אך האם יש מאחורי אמירה זו מענה מציאותי? לא! שחור אומנם צבע שאינו מבליט כל קפל (כגון לבן), אך יחד עם זאת הצבע הכהה לבדו אינו מספיק על מנת לאפשר לנו להיראות טוב, וזאת כי ישנה חשיבות יתרה לגזרה. מכאן שכאשר מבקשים לבחור בבגד שמעניק אשליה של ירידה במשקל, יש לבחון את סוג הבד והגזרה. כך למשל גזרה A מבד שאינו נצמד לגוף עושה את העבודה.

שחור וכחול אדום וורוד

יש שילובי צבעים שלאורך שנים ידוע שאין ללבוש ביחד – שמדובר בכאב עיניים ובטעות פטאלית. עם זאת, כיום הדבר פשוט אינו נכון, ועל כך יעידו מגוון מסלולי אופנה. מכאן שאם כבר זמן מה אתן חולמות בהיחבא ללבוש את החצאית הוורודה ביחד עם החולצה האדומה, אתן יכולות להרגיש בנוח – זה מותר!

לעולם בעקבות המקסי

שמלות מקסי אלו שמלות שעושות היטב את העבודה – הן מסתירות כל מה שמבקשים לטשטש ובנוסף הן נוחות, מגניבות, קלאסיות ואופנתיות. עם זאת, אם לא זכית להגיע ל-1.70, נראה שעד היום רק הסתכלת על השמלה מהצד ולא העזת למדוד – כי האכילו אותנו לאורך שנים ששמלות מקסי מיועדות אך ורק לגבוהות. יודעות מה? לא נכון! גם עבור נשים נמוכות שמלות מקסי מאוד מחמיאות. תנסו – המראה לא משקרת.

קשקוש של מינון

תחום האופנה מעניק מקום של כבוד למינון ודיוק, ועל כן ידוע לאורך שנים שאם הולכים עם מכנס שכולל שלל הדפסים, נתאים לו חולצה חלקה וההיפך. עם זאת, כפי שבוודאי ניחשתן מדובר בעוד מיתוס, וזאת כי כן ניתן לשלב שני פריטים עמוסים ועדיין להצליח לדפוק הופעה מדויקת ומרשימה. באותה נשימה נציין שלא כל פריט עמוס יתאים לכל פריט עמוס, אך אם רק מתאימים צבעים, בוחנים מיקום ומצליחים ליצור שפה אחידה (בדרך כזו או אחרת), הרי שניתן ליהנות ממראה הרבה פחות שגרתי והרבה יותר מושך.

מסקנה אופנתית

חמישה מיתוסים נסכם באמצעות מסקנה אחת: אל תאפשרו למיתוסים שגדלתן עליהם להמשיך להכתיב לכן את הלוק, אלא בעידן הפוסט מודרני כמעט ואין דבר שבאמת אינו נכון, כך שיש מקום לתשוקה, ליצירתיות ולחוש האסתטי לפרוץ גבולות ולסדר מחדש את ארון הבגדים שלכן. תהנו!

גלילה לראש העמוד