כיוונים

כיוונים

מה הם סיבים אופטיים ובאיזה אזורים בארץ אפשר למצוא אותם?

מאז שפרץ האינטרנט בסערה אל החיים של כולנו, נדמה שהחברות הטכנולוגיות השונות, ובעיקר חברות התשתית וספקיות האינטרנט, עומלות על כך שהוא יהיה יעיל ומהיר יותר בעבור כולנו. מדוע זה חשוב? ובכן, ככל שחולף הזמן, יותר ויותר שירותים הופכים לאינטרנטיים. אם למשל בעבר הטלוויזיה הייתה מבוססת לוויין או כבלים, הרי שהיום מרבית שירותי הטלוויזיה הם באינטרנט. בנוסף, כל אלמנט אחר בחיים שלנו מתבצע דרך האינטרנט וכשבכל בית אב עולים המשתמשים, יש צורך באינטרנט חזק, יציב ומהיר הרבה יותר. עד לאחרונה, שלטו בשוק התקשורת שתי שחקניות גדולות ומוכרות בתחום תשתית האינטרנט והציעו חיבור המאפשר מהירות של בין חמש עשרה למאתיים מגה מהירות גלישה לכל היותר. לא רע בהכרח, אבל בטח לא הכי טוב שאפשר. בשנים האחרונות, נכנסה למשחק שחקנית חדשה ומבטיחה שהיא תשתית הסיבים האופטיים. אפשר בהחלט לומר כי הטכנולוגיה הייחודית הזאת פרצה דרך חדשה ולראיה, יותר ויותר ישראלים בוחרים להתחבר לתשתית מבוססת הסיבים האופטיים וכך הם נהנים מאינטרנט מהיר בצורה יוצאת דופן. בשביל מי שעדיין לא שמע על הסיבים האופטיים, בואו נכיר על קצה המזלג את הטכנולוגיה ונדבר על המקומות בארץ בהם אפשר ליהנות ממנה כבר היום.

מה הם הסיבים האופטיים?

לפני שנדבר על הסיבים האופטיים, חייבים לדבר על הטכנולוגיה הישנה כדי להבין את ההבדל ביניהן. הטכנולוגיה הישנה מבוססת על כבלי נחושת, שהם מלכתחילה מסוגלים להעביר מידע בצורה אטית הרבה יותר ולזה יש להוסיף את העובדה כי ככל שהמרחק של הכבלים גדל כך הביצועים יורדים. הסיבים האופטיים לעומת זאת, הם סיבים העשויים מחומר שקוף כמו זכוכית, הם רחבים הרבה יותר ומסוגלים להעביר הרבה יותר מידע בזמן קצר פי כמה וכמה. בנוסף, הסיבים האופטיים חסינים הרבה יותר לתופעות כמו ריגול ופריצה צורך גנבת מידע וכן הם עמידים הרבה יותר בפני לחות ופגעי מזג האוויר. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC מראות כי גולשים שהתחברו באמצעות הספק לתשתית הסיבים האופטיים, הפיקו יותר מהשימוש באינטרנט וסבלו פחות מפריצות ווירוסים.

מה הם סיבים אופטיים ובאיזה אזורים בארץ אפשר למצוא אותם

איך אפשר להתחבר לתשתית?

לדוגמה, ספק אינטרנט ITC הוא דרך מצוינת ליהנות מכל היתרונות של תשתית הסיבים האופטיים. פשוט יוצרים קשר עם ספק מנוסה ואמין שיודע לעבוד עם התשתית ואפשר להתחבר במהירות ולהתחיל לגלוש בתוך ימים ספורים.

איפה בארץ אפשר להתחבר לסיבים?

בגדול, היום נמצאת התשתית הזאת אך ורק בבנייני מגורים משותפים במרבית הערים הגדולות בארץ וכרגע לא ניתן להתחבר לרשת בבתים פרטיים. מומלץ לפנות ישירות לספקי אינטרנט כמו למשל ITC ולהתעניין לגבי האפשרות לחיבור במקום מגוריכם. הנציגים של החברות השונות ישמחו לעשות בעבורכם את הבירור ולהגיד לכם באופן מהיר אם אכן התשתית קיימת אצלכם ואם יש לכם כבר את האפשרות להתחבר אליה.

 

גלילה לראש העמוד