כיוונים

כיוונים

מדריך מיוחד: איך דוחים צו ראשון?

על מנת לדחות את תאריך הגיוס, נדרש להגיש בקשה מיוחדת ומנומקת למרכז השירות. כיצד מבצעים את התהליך בצורה נכונה? על כך – במדריך המקוצר הבא.

דחיית צו ראשון: כך תוכלו לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר

לא פעם מתגייסים לעתיד נדרשים לדחות את תאריך הגיוס שנקבע בעבורם, וזאת בשל מגוון סיבות. חשוב לציין כי תהליך הגיוס בצה"ל מתבצע בהתאם למחזורי גיוס, ולכן אם אתם מתכננים לדחות את הצו הראשון צריך לקחת בחשבון כי יש לכך השלכות מבחינת התפקיד המיועד לכם במידה ואתם מתכננים להתמיין לתפקידים מיוחדים או סיירות, ולכן אם אתם יכולים העדיפו שלא לדחות את הצו אלא אם כן מדובר בסיטואציה שאותה אתם נדרשים לבצע ללא כל ברירה. במידה ואתם בכל זאת תוהים לעצמכם איך דוחים צו ראשון, השלב הראשון הוא לפנות ללשכת הגיוס לצורך דחיית הצו, כאשר היום ניתן לבצע את הפנייה באופן קל ופשוט דרך המחשב או המכשיר הנייד, כפי שנסביר כעת בהמשך המדריך שלנו.

מדריך מיוחד איך דוחים צו ראשון

דחייה של צו ראשון ללא צורך ביציאה מהבית

בעבר הצבא סבל ממערכת מסורבלת למדי בכל הקשור להגשת בקשות, כאשר לא מעט מתגייסים לעתיד נאלצו לשלוח פקס עם בקשה לדחיית הצו. אולם, בשנים האחרונות החלו בצבא להטמיע מערכות ואמצעים מתקדמים בהתאמה לדור החדש המאפשרות למתגייסים לעתיד לדחות את הצו הראשון באופן דיגיטלי. למעשה, כדי לדחות את הצו ניתן להיכנס לאתר, לבחור ביום המיון ולאחר מכן ללחוץ על כפתור הזזת זימונים. מיד לאחר שתלחצו על הכפתור ייפתח לוח שנה אשר באמצעותו תוכלו לסמן את התאריך המתאים לכם בעבור הצו הראשון, כאשר ניתן להזיז את התאריכים עד יומיים לפני המועד שנקבע לכם או לחילופין קרוב ככל האפשר ליום המקורי. שימו לב כי גורמי הצבא אינם מחויבים לאשר לכם את הבקשה, וזאת כאמור בשל העובדה כי אם אתם מיועדים לתפקיד ספציפי הצו הראשון נקבע בהתאם לכך. כמו כן, אישור של הבקשה נקבע בהתאם למקום פנוי, ולכן לא מובטח כי ניתן יהיה לדחות את הצו אלא אם כן התאריך הרצוי פנוי מבחינת הצבא.

מה לעשות במידה והבקשה מסורבת?

במידה והבקשה שלכם סורבה ניתן לפנות לגורמים בכירים יותר באמצעות הגשה של בקשה מיוחדת ומנומקת. גורמי הצבא מגלים בשנים האחרונות נכונות ללכת לקראת מתגייסים ולכן הסיכוי שבו הבקשה שלכם תידחה אומנם נמוך, אך יחד עם זאת יש להיערך לכך. כדי שתוכלו להגיש בקשה מומלץ לנסח בצורה רהוטה את הסיבות לדחייה ולצרף במידת הצורך מסמכים רלוונטיים התומכים בבקשה, כמו לדוגמה זימון לבדיקה רפואית שנקבעה מראש לאותו היום של הצו הראשון. לסיכום, ניתן להיעזר באמצעים דיגיטליים לצורך הזזת התאריך או להעביר בקשה מסודרת דרך תיבת הדואר של לשכת הגיוס.

גלילה לראש העמוד