כיוונים

כיוונים

איך תישארו בטוחים על אופניים חשמליים?

לאיפה שלא תביטו תמצאו כיום אופניים חשמליים, וזאת כי מדובר בכלי שמייעל את התנועה, מונע מאמץ יתר ובאופן כללי מציע חווית נסיעה שונה מכל מה שהכרנו עד כה. אי לכך, לא מעט מבוגרים לצד צעירים בוחרים להתנייד ברחבי העיר באמצעות כלי זה, ועל כן חשוב ביותר לוודא שמתמקדים בהנאה ומתרחקים מהסכנה, וזאת כי בקלות ניתן ליפול מאופניים חשמליים, וכיוון שהם מאפשרים להגיע בקלות יתרה למהירות גבוהה, הפגיעה עשויה להיות קשה. מה עושים? מתמגנים!

אופניים חשמליים בטיחות

רכישה חכמה

מבקשים למצוא היצע נרחב של אמצעי הגנה ייעודיים עבור אופניים ועבור אופניים חשמליים בפרט? מבקשים למצוא אביזרים משלימים וליהנות מאיכות מחירים? מבקשים לרכוש באופן בטוח ולבחור את המוצר הרצוי ישירות מחו"ל באופן נוח וידידותי למשתמש? הכירו את אתר צ'יפסט – אתר שמאפשר לרכוש בלחיצת כפתור שורת מוצרים איכותיים לצד מחירים מנצחים. אז איזה מיגון מחכה לכם באתר עבור רכיבה בטוחה על אופניים חשמליים? יש כמה. להלן הרשימה:

 

  • ראשית קסדה – קסדה היא א' ב' לפני כל נסיעה על אופניים. מכאן שגם אם לא תרכשו דבר נוסף, על קסדה אל תוותרו. פה נציין שניתן למצוא קסדה סגורה וקסדה פתוחה, קסדה בעיצוב לבנים וקסדה בעיצוב לבנות, קסדות חלקות וקסדות מאוירות ועוד. כיצד יש לבחור? אם ניתן העדיפו קסדה סגורה, הפעילו טעם אישי וכמובן בחרו בהתאם למידה הרצויה.
  • תאורה – עומדים לרכוב במקום חשוך לאחר השקיעה? אל תוותרו על תוספת מזערית וחשובה כגון תאורה. תאורה עבור אופניים חשמליים מגיעה בשלל צבעים ועיצובים. מכאן שניתן לשחק עם תאורת הגלגל, עם צורניות, עם צבעים שונים וכדומה. כל עוד התאורה חזקה ומייעלת למנוע נפילה, הרכישה שווה את ההוצאה, שמראש אינה גבוהה.
  • מראה פנורמית – אנשים רבים רוכבים עם אופניים חשמליים בכביש, כך ממש כפי שחשוב ברכב להחזיק מראה פנורמית, כך גם נכון הדבר כאשר רוכבים על אופניים חשמליים. מדובר במראה שמתחברת באופן פשוט לכידון ושמגדילה באופן משמעותי את טווח הראייה. הוצאה קטנה לצד תמורה גדולה.
  • צפצפה חשמלית – התראה מאוד חשובה על מנת למנוע פגיעה, ועל כן אלמנט מינורי כגון צפצפה עשוי להציל חיים, אם כי הוא עשוי להסית ברגע הקריטי רכב שבא לעברכם ואם על מנת להזהיר אדם שמחליט לקפוץ לנתיב. מבקשים ליהנות מכל העניין? בחרו צפצפה שמציעה מגוון מנגינות לבחירה.
  • מגני מרפק וברכיים – מגני מרפק וברכיים אשר משלבים חומרים קשיחים וגמישים מסייעים להגן על הגוף באופן מרבי בעת תאונה. כמו כן, מגנים אלו מיועדים עבור רכיבה ממושכת, הם קלי משקל, אינם תופסים נפח רב בעת אחסון והם מאפשרים תפעול נוח במיוחד, כך שאין לוותר עליהם.
  • צג אלקטרוני עבור אופניים חשמליים – חשוב להיות בשליטה מלאה בזמן הנהיגה ועל כן אם תוספת של צג אלקטרוני מסייע לדעת מה מצב הסוללה ולשלוט באופן אידאלי על מצב המנוע, הרי שמדובר בכלי עקיף עבור נהיגה בטוחה.

המיגון מצדו של החוק

לסיכום נציין שלצד תרומתם של מגוון מוצרי ההגנה (שניתן לרכוש בקלות ובזול), גם החוק אינו נשאר אדיש, אלא גם כן עושה מאמץ לשמור על הציבור מוגן. אי לכך חשוב לדעת שממש כפי שאין לעלות על אופניים חשמליים ללא קסדה (החוק יאכוף זאת בקרוב מאוד), כך גם לא ניתן להעלות כיום על אופניים חשמליים מבלי לעבור תיאוריה. החל מינואר הקרוב (1.2019) החוק יכנס לתוקף. סעו בזהירות – באופן מושכל ומוגן!

גלילה לראש העמוד