כיוונים

כיוונים

איך חוזרים לכושר?

חזרה לכושר יכולה להיות תהליך קשה ומייאשת. רבים מנסים לחזור לכושר, מתייאשים באיזו שהיא נקודה בדרך ועוזבים את זה לצמיתות. כך נוצר מעגל של חוויה מרירה מכל העניין שלא מעודדת לחזור ולנסות. ריכזנו בשבילכם כאן כמה טיפים שיעזרו לכם לחזור לכושר והכי חשוב – להתמיד. שנתחיל?

לחזור לכושר

התחילו מהציוד

זה לא מקרי שכאשר חייל מתחייל הוא מקבל מדים, כאשר אנחנו יוצאים בערב אנחנו מתלבשים יפה ושלכל דת יש את הלבוש שלה. 'הבגדים עושים את האדם' הוא כנראה פתגם עמוק יותר ממה שחשבנו. ציוד חדש מאותת לסביבה ובעיקר לעצמנו שאנחנו מושקעים ברעיון של לחזור לכושר. אין יותר כיף מלהיכנס לנעלי ריצה שתומכות כמו שצריך ומכנסי ריצה מקצועיות במקום הטרנינג מהצבא. ציוד ספורט גם לא חייב להיות הוצאה מאד גדולה. במקום כמו נייק אאוטלט קריית אתא תוכלו למצוא את כל המותגים וכל הדגמים היפים שיעשו לכם חשק לקפוץ לתוכם ולצאת לעשות ספורט. כל זאת כמובן במחירי אאוטלט, מה עוד צריך?

תכנית עבודה

נכון, עכשיו אתם חדורי מוטיבציה, ועם הנעליים החדשות גם נראים מצוין. אנחנו כבר נותנים לכם דרך להתמודד עם ירידה במוטיבציה שמגיעה במוקדם או במאוחר – זה טבעי וזה קורה לכולם. תכנית אימונים אותה תקבעו מראש תעזור לכם מאד. הסיכוי שתצאו לריצה ביום קריר "כי בא לכם" הוא לא גדול נכון? אם היציאה תהיה רשומה בתכנית אימונים, ממש כמו שיעורים בלימודים או משמרות בעבודה, אתם תרגישו אחרת. התכנית הכללית הופכת את האירוע הבודד לחלק ממשהו גדול שאי אפשר לדחות.

מצאו שותפים

ממש כמו תכנית אימונים, גם שותפים הם גורם מדרבן. הסיכוי שכל השותפים ירגישו ירידה במוטיבציה באותה תקופה נמוך. כך אחד מעודד את השני ויש מחויבות להגיע להתאמן. מניסיוננו, הגודל האופטימלי של קבוצת אימונים הוא שלושה משתתפים. כאשר מתאמנים בזוג, יש תמיד את הבעיה שלפעמים מישהו ממש לא יכול להגיע (אולי כבר מראש הוא הודיע). קבוצה של שלושה שותפים תאפשר גם להיפגש כזוג ועדין להתאמן. ארבעה משתתפים ומעלה זה נחמד אבל הבעיה היא שאם לא תגיע, זה לא יורגש כמו בשלישיה או בזוג. זה יוצר חלון קטן שעלול לגרום לכם לוותר כשהמוטיבציה תרד.

תתחילו בכל הכוח ואז תגבירו? אז זהו שלא!

טעות שרבים עושים היא להתאמן בעצימות גבוהה בהתחלה. לא בטוח מה הסיבה לזה, אולי זה הרצון לכפר על כל הזמן של התאמנו? אולי חוסר ביכולת להבין מתי אימון טוב הופך ליותר מידי? בכל מקרה, אנחנו רואים את זה כל הזמן. מתאמנים שנכנסים באופן עוצמתי לשגרת אימונים, קורעים את עצמם, מפסידים את האימון הבא בשל שרירים תפוסים ואז מוותרים על הפעילות. לא חבל?

קבלו הדרכה

יש הרבה מידע שכדאי לדעת לגבי אימון נכון בכל ספורט שלא תבחרו: תנוחת רכיבה באופניים, תנועות נכונות בשחייה, הכבדה הדרגתית בכל הענפים. נסו לקרא ולהבין גם בנושאים כגון מנוחה ותזונה. לשני האחרונים יש השפעה מכרעת על החזרה לכושר. במנוחה השרירים בונים את עצמם והיא חשובה מאין כמוה. כמו כן, חלק משמעותי מחזרה לכושר הוא גם להיכנס לזה מבחינה מנטלית ולדעת מה עושים מבחינה טכנית.

בשורה התחתונה – אל תוותרו על מידע מקצועי, והעדיפו להתייעץ עם מאמן כושר מומחה.

 

רבים מאתנו רוצים לחזור לכושר אבל לא כולנו עומדים באתגרים הכרוכים בכך. אם תקפידו ליישם את העצות לעיל, יהיה לכם הרבה יותר קל להתמיד ולאט לאט להיכנס מחדש לכושר. אנחנו ממליצים כבר להכין תכנית עבודה, להצטייד במה שצריך ולמצוא שותפים טובים. שיהיה בהצלחה!

גלילה לראש העמוד