כיוונים

כיוונים

מדברים במספרים: מהי העלות של מערכת סולארית לבית או לעסק?

חשמל מהווה הוצאה כבדה למדי באופן מצטבר, בין אם אתם אנשים פרטיים או עסקים. על רקע זה, האפשרות של התקנת מערכת סולארית נשמעת קוסמת לרבים. אכן, הדבר עשוי להיות משתלם וההוכחה לכך, היא היישום הנרחב של פתרונות כאלה, ברחבי העולם וגם בארץ. הכל מתחיל מהתקנת מערכת כזו ולכן, שאלה ראשונית וחשובה מאוד היא כמה זה עולה?

חשמל חינם? לא בדיוק אבל קרוב לכך

ישראל מדינה שטופת שמש והגיוני לנצל מקור אנרגיה "ירוק" זה לשם הפקת חשמל. לא בהכרח תוכלו לייצר בצורה כזו את כל החשמל הדרוש לכם, אבל גם ייצור חשמל חלקי עשוי לסייע ולחסוך באופן ניכר. תוכלו למצוא מידע מלא על עלות מערכת סולארית באתר וולטה סולאר. זאת, לצד מידע מעניין נוסף מסוגים שונים, על מערכות סולאריות ועל השימוש בהן. את התמצית בהקשר העלויות, נביא לפניכם כעת:

 

 

במה זה כרוך?

שימוש במערכת סולארית מתבטא בסוגי העלויות הבאים:

  • עלויות רכישה – ראשית, יש לבצע השקעה ראשונית ברכישת המערכת. זה אומר אגב לא רק הפאנלים עצמם, אלא גם רכישת בקר טעינה, מצברים ועוד כמה חלקים חשובים. סדר גודל המחירים, עשוי להיות ביישום ביתי 50,000 ש"ח עד 90,000 ש"ח.
  • עלויות ההתקנה – ההתקנה עצמה היא הוצאה חד פעמית שיש לקחת בחשבון, אם כי היא קטנה למדי ביחס לעלות המערכת כולה. ההתקנה עשויה להיות יותר או פחות מורכבת וממושכת, בהתאם לתנאים במקום ולהיקף ההתקנה שדרוש.
  • עלויות תחזוקה – לאחר ההתקנה, עשויות להידרש פעולות תחזוקה שוטפות, כגון שטיפת הפאנלים. אם אתם אנשים פרטיים אולי לא תחשיבו זאת כהוצאה, אך עבור עסקים עם פאנלים רבים, זהו זמן עבודה ששווה כסף.
  • עלויות מיוחדות – מעבר לכך, עשויות להיות עם הזמן הוצאות חד פעמיות שונות. למשל בעקבות גנבת פאנלים, עקב נזק שנגרם להם, לאור הרצון להרחיב את היקף הפאנלים או אולי לשדרג חלקים מסוימים כמו בקר הטעינה או פאנלים מסוימים.

 מה הרווח?

בשילוב במערכת חשמל ביתית רגילה, מערכת סולארית תסייע לצמצם את צריכת החשמל ואת עלויותיה. המנגנון ידע לעבור באופן חלק ואוטומטי, בין שני מקורות החשמל שלרשותכם – אספקת החשמל הרגילה שמגיעה מחברת החשמל ואספקת החשמל מהפאנלים. אצל אנשים פרטיים, התשואה שמתקבלת ממערכת סולארית היא של 10%-15% בשנה והחזר ההשקעה בתוך 6-9 שנים. בעסקים, רואים בממוצע תשואה של 15%-20% והחזר השקעה בתוך 5-7 שנים. התשובות המדויקות לשאלות מה הרווח והאם זה משתלם, תלויות בנסיבות המיוחדות של כל התקנה.

מה מציעה וולטה סולאר

חברת וולטה סולאר מקימה, מתחזקת ומתפעלת מערכות סולאריות על מגוון סוגי גגות, עבור עסקים, אנשים פרטיים ומוסדות ציבור. כל זאת, מוצע במודלי המימון הבאים:

  • מודל רכישה – רוכשים מהחברה את כל המערכת, באופן מלא ומראש.
  • מודל ליסינג – עסקה מיוחדת, שבמסגרתה החברה שוכרת מכם רשות להשתמש בשטח הגג שלכם. זאת, לשם התקנת הלוחות הסולאריים שלה עליהם והפקת אנרגיה מהם (עבורה).
  • מודל שותפות – מודל מימון שבו אתם שותפים יחד עם וולטה סולאר ברווחים מהאנרגיה שמפיקה המערכת הסולארית.

המחשבון הסולארי לשירותכם

אגב, באתר וולטה סולאר תמצאו גם מחשבון סולארי, אשר בעזרתו ניתן להעריך צפי הכנסות ותשואה צפויה ממערכת סולארית. זאת, לאחר שתזינו למערכת פרטים כגון סוג גג (רעפים, שטוח או משולב), גודל גג משוער, כיוון הגג והאם יש או אין בו הצללה.

לסיכום

עלות מערכת סולארית עשויה להראות גבוהה, אך היא מהווה השקעה כדאית במקרים רבים. כדאי לבדוק זאת, בהתאם למצבכם האישי.

גלילה לראש העמוד