הלוואות לסטודנטים: ממה צריך להיזהר?

אם אתם סטודנטים או מתכוונים להיות כאלה בזמן הקרוב, אתם בוודאי יודעים כי תשלום שכר לימודים גבוהה והוצאות מחייה, הם שילוב שעלול להיות מעיק במיוחד על רבים מהתלמידים ברוכשים השכלה גבוהה.

בשל כך רבים מנסים למצוא מקורות מימון ללימודים שלהם כאשר הלוואות לסטודנטים הן כאלה אותם מציעים בנקים מסחריים ללקוחות הבנק.

ואכן הלוואה לסטודנטים יכולה לסייע לכם לרכוש את התואר או את המקצוע שרציתם במעט יותר רווחה, וזאת בעיקר אם אתם בוחרים בהלוואה נוחה בתנאים סבירים ויש לכם מקורות או הכנסה קבועה להחזר ההלוואה.

הלוואות לסטודנטים

אבל ממה צריך להיזהר כאשר לוקחים הלוואות לסטודנטים? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב:

ריבית גבוהה מידי

חשוב תמיד לפני לקיחת הלוואה לסטודנטים לחשב את הריבית ולבצע השוואות של ריביות ותנאי ההחזר של ההלוואה וזאת על ידי פנייה אל כמה וכמה בנקים. קחו את הזמן לבצע סקר מחירים בין הלוואות שונות שמציעים לכם הבנקים, תוך שאתם בודקים גם את האופציה של לקיחת הלוואה מחברה חוץ בנקאית או אפילו פנייה לעמותה לקבלת הלוואה ללא ריבית או בריביות נמוכות במיוחד. כיום ישנן שלל עמותות אשר יכולות לסייע לכם לקבל הלוואה בתנאים נוחים.

תנאי החזר לא מובנים

שימו לב וקראו את כלל הסעיפים בתנאי ההחזר של ההלוואה שמציעים לכם. כאשר הבנקאי מציע לכם הלוואה, חשוב לקחת את הזמן להבין מהם התנאים, להכיר את הריביות ולהבין מהו הסכום הסופי אותו תחזירו בכל חודש ובסוף מועד ההלוואה. בכך תוכלו לבחור נכון יותר את התנאים ותנאי ההחזר אשר מציעים לכם בנקים וחברות חוץ בנקאיות.

חריגה מיכולות כלכליות

אל תיקחו הלוואה במידה ואין לכם את היכולות הכלכליות להחזיר אותה. שימו לב לסכום ההחזר החודשי ביחס למשכורת שלכם, ובדקו כמה אחוזים תיקח ההלוואה מסכום המשכרות נטו. בדקו כיצד תוכלו לעמוד בהחזרים ובאיזה טווח, בכך תוכלו לבחור טוב יותר ולבחור תנאי החזר וסכום החזר חודשי המתאים להתנהלות היום יומית שלכם.

שוק אפור

"הלוואה עד 10,000 שקלים כבר היום!" , "הלוואה לכל מטרה בצ'קים", "כסף במזומן עד אליכם!", משפטים אלא ואחרים הן פרסומות של חברות חוץ בנקאיות אשר מציעות הלוואה בתנאים נוחים. עם זאת חשוב לדעת כי מפעם לפעם מדובר גם במלווים בשוק האפור, אשר מציעים הלוואות לכל אחת ואחד אך גובה ריבית לא הגיונית והחזרים שהם לעיתים אינטנסיביים ולא אפשריים. מלבד זאת סיבוך עם השוק האפור עלול להיות מסכן חיים ולכן אסור בתכלית האיסור לקחת הלוואה מחברות שנחשבות כאלה שפועלות בשוק האפור.

הלוואה מחברים ומבני משפחה

זה נכון חברים ומשפחה תמיד יהיו שם לצדינו, כאשר במהלך הדרך הם נעזרים בנו ואנו נעזרים בהם. עם זאת כאשר מערבים כספים ועסקים בין חברים ומשפחה התוצאות ההרסניות כבר ברוב המקרים ידועות מראש. כאשר לווים כסף מאנשים קרובים היחסים הופכים עכורים מעט. אתם הלווים תרגישו תמיד תרגישו חייבים ותחושה של אי נוחות, תוך שהאנשים שלהם אתם חייבים כספים עלולים להתנהג בצורה מוזרה. לכן חשוב לבחור טוב טוב את האנשים הקרובים מהם תרצו לקחת הלוואה.

לסיכום, לקיחת הלוואה עלולה להיות דבר שייתן לכם מרווח נשימה, עם זאת בבחירה שגויה, הלוואה לסטודנטים עלולה להיות מעיקה במיוחד וכזאת שמקשה על התנהלות רצופה ונוחה יותר בחיי היום יום, לכן חשוב לבחור תמיד נכון!

השארת תגובה