5 טיפים לתחזוקת בר מים ביתי

כיום אנשים רבים בוחרים לעבור לבר מים, מכשיר שמסנן את המים ובאמצעות לחיצת כפתור מעניק מים בטמפרטורה הרצויה, קרה או חמה, כך שמדובר בפתרון אקולוגי (לא מדובר בעוד מיכלי פלסטיק) ומהיר, עובדה שבין היתר מגבירה את כמות השתייה אצל הילדים. עם זאת, אין זה רק מספיק לרכוש בר מים ולהציבו במטבח, אלא גם יש לבחון כיצד לתחזק אותו כראוי, באופן שבו איכות המים תישמר ותפקוד המכשיר לא יפגע. להלן 5 טיפים יעילים:

  1. ראשית בחינה מקדימה

רגעי לפני שרוכשים בר מים כגון אלקטרה בר ועוברים לשמור על המכשיר, יש לוודא מראש האם מדובר במכשיר איכותי, אחרת לא משנה כמה תשמרו עליו, הוא עדיין לא יפיק את המרב. אי לכך במעמד הרכישה צריך לוודא שקיים תו תקן ישראלי ואף לבחון אלו מסננים קיימים, וזאת כי כיום ישנו סופח כימיקלים שמונע טעמי לוואי, ישנו מסנן חול ומוצקים, ישנו מסנן בקטריאלי, ישנו מסנן שפועל על קרינה אולטרה סגולית וכדומה, משמע חשוב לבחון מהו הצורך ולבחור בהתאם.

 

  1. התקנה ובחינת אחריות

עוד שתי פעולות מקדימות שיש לבצע נוגעות לבחינת האחריות ולאיכות ההתקנה. אחריות מאוד חשובה כדי שבעת אבחון של בעיה תהיה כתובת מהירה שתעניק מענה ואילו התקנה איכותית מאוד חשובה, וזאת כי יש לחבר את המכשיר לביוב ולמערכת החשמל, כאשר התקנה מוטעית עשויה לפגוע בתוקף של האחריות. אי לכך אם לא בטוחים כיצד להתקין לבד, מוטב לשלם לבעל מקצוע ואף לוודא מראש שהוא אכן בקיא בתחום.

 

  1. מעקב אחר הוראות יצרן

חשוב לעקוב אחר הוראות היצרן ואף לוודא מהן ההוראות הספציפיות של המכשיר הנבחר. כך למשל בהוראות היצרן ניתן למצוא התייחסות לתדירות החלפת המסננים והתייחסות לתדירות החלפת הנורה האולטרה סגולית. פה נחדד שעוד במעמד הרכישה יש לברר היכן משיגים את החלק הרצוי, כמה הוא עולה וכיצד מתקינים אותו באופן עצמאי.

 

  1. בחינת לחץ מים

חשוב לוודא מהו לחץ המים בדירה וזאת כי לחץ גבוה עשוי לפגוע במצוף של בר המים. כאשר הנתונים אכן בעייתיים, שווה לשקול תוספת של מקטין לחץ (העלות אינה גבוהה).

מים נקיים

  1. טיפול בהצטברות אבנית

אחת מהבעיות שחוזרת על עצמה מתמקדת בהצטברות של אבן על גבי מערכת החימום. מכאן שמוטב לבחון מדי פעם מהו המצב ואף לבחון כיצד ניתן לטפל בכך, כאשר אין לפנות לכל "שיטת סבתא" שמוצאים ברשת, אלא מראש רצוי לשאול את חברת הבית מהי דרך ההתמודדות הטובה ביותר.

פשוט שואלים!

לבסוף נציין שכל מכשיר בר מים מחזיק בבעיות אחרות שאופייניות לו, ועל כן לאחר רכישה מוטב לשמור על גישה פתוחה ולשאול את נציגי החברה אלו בעיות עשויות להתעורר וכמובן כיצד ניתן לפתור אותן, ואף מומלץ לשאול האם קיימים טיפים נוספים עבור תחזוקה שוטפת. תשתו לרוויה!

כדאי לקרוא נשנושים בריאים לתקופת הלימודים 

השארת תגובה