כיוונים

כיוונים

איך עושים ספורט ביחד עם הכלב?

ציוד ממותג לכלבים

בינינו, אין כמו הכלבים שלנו בעולם. מדובר בחברים הכי טובים שתמיד שמחים כשאנחנו נכנסים הביתה, אפילו אם נעדרנו לזמן קצר מאד ותמיד ישמחו לכרבול או ליטוף, כשהם כמובן משמחים ומעודדים אותנו ברגעים בהם אנחנו במצב רוח לא כל כך טוב. בדיוק בגלל זה, בעלי כלבים רבים שואפים לצרף את הכלב שלהם לכל פעילות וסיטואציה אפשרית בחיים. יש מקומות עבודה המאפשרים להביא את הכלב למשרד, יש כאלה שלוקחים את הכלב לחופשות בארץ ואפילו טורחים ולוקחים אותו לחו"ל וכאלה שאפילו מסיעים את הכלב על אופניים או אופנוע. ולצד כל אלו, הפעילו שהכי נחמד לצרף אליה את הכלבים, היא בלי ספק פעילו גופנית, במיוחד שלוקחים בחשבון שכלבים ממילא צריכים לצאת לאוויר הפתוח ולטיולים כמה שעות ביום. אם גם אתם שקלתם לעשות פעילות גופנית יחד עם הכלב, הנה כמה טיפים שיעזרו להתחיל.

רכשו ציוד מתאים

אם אתם מתכוונים לקחת את הכלב לריצות ארוכות בפארקים וכבישים, עליכם לוודא כי מאובטח וחלילה לא יכול להשתחרר ולרוץ לעבר סכנות. Unimal רשת ציוד ממותג לכלבים מציעה רתמות מיוחדות המיועדות לספורט ומאפשרות אחיזה חזקה בכל גופו של הכלב, כך שהוא יוכל להשתחרר בקלות. מומלץ בהחלט שלא לצאת לריצות ולאימונים יחד עם הכלב כאשר הוא מחובר לרצועה רק עם קולר הצוואר שלא מהווה אבטוח יעיל דיו.

ריצות והליכה מאומצת

ראשית כל חשוב שתשאלו את עצמכם האם הכלב שלכם בכלל ערוך פיזית לפעילות גופנית בעצימות בה אתם מתאמנים. יש כלבים אנרגטיים שצריכים לפרוק אנרגיה ויוכלו בקלות להצטרף אליכם להליכות וריצות, אפילו למרחק של קילומטרים רבים, אך בעבור כלבים קטנים יותר, זה יכולה להיות פעילות מאומצת מדי ולפעמים אפילו מסוכנת. לכן, התחילו לאט לאט עם אימונים פשוטים והיו קשובים לכלבים שלכם. אם זה נראה כי הם מתאמצים מדי, כדי בהחלט לעשות הפסקה ולא למתוח אותם עד מעבר לקצה גבול היכולת. בנוסף, אם יש לכם כלב מבוגר או עם מחלות גנטיות שונות, כדאי להתייעץ עם הוטרינר בטרם תצרפו לשגרת האימונים שלכם, שכן אתם בוודאי לא רוצים לפגוע בו.

הקפידו לקחת אתכם מים

זכרו כי בניגוד אליכם, כלבים לא מזיעים והדרך שלהם לקרר את הגוף היא דרך הנשימות. בזמן מאמץ חום גופם יעלה ויהיה להם קשה יותר לקרר את עצמם ולכן רצוי מאד לעשות הפסקות שתייה יזומות לטובת הכלב. מומלץ לרכוש מתקן שתייה נייד שתוכלו לקחת אתכם ולעצור כל רבע בערך בשביל הפסקת שתייה.

לסיכום – שימו לב אם הכלב נהנה

יש כלבים שיצליחו לעמוד במשימה, אבל לא ממש יהנו מכך. לכן, נסו לשים לב לסימנים המעידים על כך שהם לא ממש בעניין, כמו כלבים שעומדים במקום ומסרבים לזוז. אם אתם מבחינים בסימנים כאלו, מומלץ לוותר על החוויה ולצאת לאימון לבד.

גלילה לראש העמוד