כיוונים

כיוונים

עוברים דירה? תארזו חכם! כל הטיפים לאריזה נכונה

מעבר דירה מציע לאנשים הזדמנויות חדשות וחיים קצת אחרים. הנה אתם מגיעים לבית חדש, מתחילים את חייכם במקום אחר או אולי מרחיבים את הדירה, או עוברים אל בית עם חצר, ובכך עתידים להנות מכל היתרונות של בית חדש. אבל מעבר דירה יכול להיות מאתגר, ויש לא מעט מטלות שצריך לעמוד בהן, החל מאריזת הדירה הישנה, עד אריזה והובלה של מאות חפצים, ולאחר מכן פירוק וסידור של החפצים בדירה החדשה.

אז איך אורזים דירה ביעילות? הנה כמה טיפים לאריזה חכמה:

בחרו קרטונים איכותיים שיחזיקו מעמד ויהיו בגודל המתאים לחפצים שלכם. קרטונים למעבר דירה אפשר למצוא באתר get packing ואפשר לבחור אותם על פי גודל ועל פי סוג החפצים. כשאתם מכניסים פריטים אל תוך קרטונים, כתבו ורשמו על הקרטון מה יש בתוכו.

בנוסף לכך, חשוב לעשות סדר במשימות למעבר דירה. הכינו רשימה שתכלול את כל מה שאתם צריכים לעשות לפני ולמען המעבר, כמו למשל קניית קרטונים טובים, בחירת ניילון בועות לשמירה על חפצים שבירים, תיאום הובלה, ניקיון דירה ישנה, תיקונים או שיפוץ הדירה, ושאר משימות. רשמו את המשימות הדחופות ביותר בראש הרשימה עד למשימות האחרונות.

 

 

רשימה טובה תוכל לכוון אותכם בכלל למטלות שאתם צריכים לבצע, החל מאריזה עד הזמנת הובלה, או ביצוע ניקיון בדירה הישנה והחדשה וכו' . אם אתם זקוקים לכלי עבודה, בדקו איזה כלים תצטרכו למעבר והזמינו אותם מחנות שיכולה להציע כלים מתאימים למעבר דירה.

אריזה בסדר נכון

אחת המשימות הקשוחות במעבר דירה היא אריזת כל החפצים שצברתם במהלך חייכם. כדאי להתחיל מחפצים שאתם לא משתמשים בהם ולעבור לפריטים שימושיים יותר, ככל שעובר הזמן. לדוגמא: שמיכות חורף שמאוחסנות בארון, אפשר לארוז בשקית וואקום ולהציב אותה בחדר אחד אותו תקצו לארגזים. גם סירים גדולים או כלי אוכל בשימוש נדיר אפשר לארוז כמה שבועות לפני המעבר. לאחר מכן אפשר לעבור לספרים, ציוד אלקטרוני, בגדים שלא בעונה, מצעים וכולי.

הכינו מראש את הארגזים בחדר נגיש או בחדר שנמצא בכניסה לבית. כדאי לרכז קרטונים לפי נושאים או לפי אזורים בדירה החדשה, כמו חפצים לחדר ילדים או לחדר ארונות, או לרכז יחד ארגזים של ספרים או כלי מטבח. סידור של ארגזים מראש בערמות אחד על השני – או סידור נכון- יעזור לכם לנתב נכון את הארגזים ביום ההובלה.

העזרו בחברים או בני משפחה

כשעוברים דירה לא צריך לעבור את זה לבד, אפשר להיעזר בחברים ובני משפחה שיגיעו בכל יום לעזור לכם לסדר למיין חפצים, לתרום חפצים שאתם רוצים, להשליך פסולת, לארוז, לכתוב על הקופסאות את התכולה שלהן, לסגור קרטונים ולסחוב חפצים. כך תוכלו לעבור את התקופה המאתגרת, בצורה טובה ולהגיע אל ביתכם החדש כשאתה במצב רוח טוב ובאנרגיה טובה.

גלילה לראש העמוד