כיוונים

כיוונים

שיפוצים באשדוד – עשה ואל תעשה

עיר החוף אשדוד הינה עיר דינמית, מתקדמת וכזו שממשיכה לחדש ולהפתיע. אשדוד מציעה לתושב תנועות נוער, מוסדות חינוך להשכלה גבוהה, תנופה תיירותית, דגש על תרבות ואומנות ואירוח של מגוון פסטיבלים לאורך השנה, כך שלא מעט אנשים מבקשים ליהנות מהשילוב המבטיח ולעבור להתגורר בעיר. בנוסף יש חלופה גדולה של דירות, כך שתחום השיפוצים באשדוד מאוד מורגש ואף תורם את חלקו לקידום העיר.

שיפוצים באשדוד

שורת צרכים

מגוון אנשים מעוניינים לבצע שיפוצים באשדוד, אם כיוון שהם מבקשים לנצל את תמ"א 38, אולי כי דיירי הבניין מבקשים להוסיף מעלית, ייתכן גם שדיירים חדשים מבקשים להתאים את הדירה עבור צרכים אישיים, אם עבור השבחת נדל"ן, אם כיוון שהקרבה לים הרסה את נראות ובטיחות המרפסות והפרגולות (בשל הלחות) וכדומה. מכאן כאשר מחפשים אחר נותני שירות בתחום השיפוצים – יש להיות מוכנים עם רשימת עשה ואל תעשה, ולו עבור הרווח הפרטי שלכם – הלקוחות.

אל תבנו על סופ"ש

אשדוד הינה עיר עם לא מעט דתיים, כאשר 10% מוגדרים כחרדים, 6% מוגדרים כדתיים ואילו 50% מוגדרים כמסורתיים, כך שסה"כ הרוב הגדול בעיר מכבד את חוקי הדת, או לכל הפחות מצפה בסופ"ש ליהנות משקט מבורך שאינו מזכיר, ולו במקצת, עבודות של יום חול. לאור הנתונים יש לתכנן את ימי השיפוץ עבור אמצע השבוע – על מנת לכבד את השכנים וליישר קו עם נהלי העירייה.

אל תתפשרו על תקשורת נוחה

אשדוד הינה העיר שידועה לטובה בקליטת העולים, כאשר אם בכך לא די, הרי שהיא עצמה נבנתה באמצעות עולים חדשים. חלק מההצלחה של אפקט העלייה טמון בעובדה שלמרות האינטגרציה שעובדת היטב, עדיין כל קבוצה הצליחה לשמר את הזהות הייחודית לה מבלי לפגום במארג השלם של העיר. מכאן שטוב לדעת שכאשר עומדים לחפש בעיר שיפוצניק, ניתן למצוא שיפוצניקים שדוברים מגוון שפות, כך שניתן להשיג תקשורת בריאה – אם בכדי להבין בדיוק למה הלקוח שואף ואם בכדי להבין בדיוק מהן המגבלות.

שיפוץ לצד הים? בדקו בקיאות!

ציינו שהעיר אשדוד הינה עיר חוף, ועל כן יש לציין שהבתים אשר קרובים לקו המים סובלים ממגוון בעיות שמקורן בלחות מוגברת, ועל כן יש לפנות רק אל שיפוצניק אשר מפגין בקיאות נקודתית. מבקשים לוודא זאת? טרם בוחרים שיפוצניק באשדוד יש להציף את השאלות הבאות:

  1. מהו הרכב הבטון סביב מוטות הפלדה של מבנה סמוך לים?
  2. מהו סוג האבן האידאלי עבור חיפוי מבנים שסמוכים לים?
  3. איזו סוג של תחזוקה זקוק מבנה שסמוך לים?
  4. מבחינת כמות בטון, מה המשמעות עבור מבנה שסמוך לים?

כל עוד השיפוצניק יפגין בקיאות, ניתן להסיק שהוא מתאים למשימה!

דגשים כלליים

לבסוף נציין שבחירה של שיפוצניק מאוד חשובה, ולו על מנת שבסופו של תהליך תקבלו תמורה מלאה ותהיו שבעי רצון. אי לכך, גם כאשר מחפשים אחר שיפוצניק באשדוד יש לוודא דגשים כלליים, למשל שהשיפוץ נעשה אל מול צרכים פרקטיים ועיצוביים, שכלל עלות השיפוץ ידועה מראש, שישנו חוזה לצד כתב כמויות, יש להבין מי אחראי על קניית החומרים וכמובן רצוי להגדיר מראש מהו לוח הזמנים. מה אין לעשות? אין לבחור שיפוצניק ללא בדיקה מקדימה, אין לקבל החלטה נמהרת על חשבון איכות התוצאה, אין לחסוך על איכות החומרים וכמובן שאין לשכוח ששיפוצניק באשדוד מחזיק במידע רב, כך שניתן לנצל את ההזדמנות עבור בירור מקיף בתחום.

גלילה לראש העמוד