כיוונים

כיוונים

כתר זירקוניה: יתרונות וחסרונות

כתר זירקוניה

רפואת שיניים מלאה שיטות לשחזור אלמנטים בחלל הפה החל מהשתלת שיניים עד להשתלת חניכיים וביצוע פעולות חשובות כמו התאמת כתרים לשיניים. כתר זירקוניה מתאים למגוון מצבים החל במקרים של שן שבורה עד לאבדן של חלקים בשן עקב עששת, שן מוכתמת או אפורה, טיפולי שורש או עקירות ובמצב של שיניים פגומות. כתרים כאלה נחשבים למילה האחרונה ברפואת השיניים ורבים בוחרים בהם למען השלמת שיניים ואסתטיקה של הפה.

כיצד מטפלים

כתרי זירקוניה נחשבים הדבר בחדש והמפותח ביותר בכל הנוגע להשלמת שיניים ואסתטיקה של חלל הפה. מדובר בשיטה מתקדמת להשלמת שיניים חסרות ופגומות באמצעות חיפוי עם שן עמידה יותר שמשתלבת עם שיניים קיימות.

פיתוח טכנולוגי של כתרים הוביל לאיתור כתר איכותי לשיניים עשוי מחומר עמיד במיוחד בשם זירקוניום. לחומר זה יש תכונות מעולות כמו עמידות, התאמה ביולוגית טובה והוא חומר חזק במיוחד בהשוואה לחומרים שנחשבים קראמיים.

רופאי שיניים בוחרים את החומר הקשיח הזה עבור התאמת כתרים, כאשר המומחים בתחום חייבים לספק כתר שמחזיק מעמד לאורך שנים רבות ולעיתים לכל תקופת החיים.

בזמן ההתאמה והטיפול מבצעים רופאי השיניים גילוף של השן על ידי מחרטה ממוחשבת כך שהיא תתאים לשאר השיניים בפיו של המטופל – יכולת זאת מספקת למטופל מראה שיניים מושלם ואסתטי.

אבל מה היתרונות של כתרי זירקוניה?

יש לא מעט יתרונות בשימוש בחומרים ובטכנולוגיה שמציעה טיפול שיניים אסתטי, כאשר בין היתרונות נמצא:

  • התאמה מושלמת וללא דופי של שיניים חלופות אשר מגנות ומחפות על שיניים פגומות.
  • בין היתר, מדובר בטכנולוגיה חדשה ושיטה מהירה ויעילה יותר לחיוך מושלם, תוך התאמה מתקדמת על ידי שיוף ופיסול של החומרים ויצירת שן במראה טבעי שתשתלב נהדר בחלל הפה. כך אפשר להנות מכתר לבן ולא כסוף או זהוב כמו בעבר.
  • באמצעות כתרים מסוג זה אפשר להנות מפה שכל השיניים בו נמצאות ובכך להנות מאכילה נעימה יותר, בריאות, נוחות ואיכות חיים.
  • הפעולה מאפשרת הגנה על השן החולה והמחופה ושמירה על שיניים בריאות יותר.
  • שיטה זאת מציעה התאמה אישית של הכתר בלחיצת כפתור, כאשר באמצעות הטכנולוגיה המומחים יכולים לבנות ולעצב בהתאמה אישית מספר שיניים דרוש לכל פה .
  • המומחים בתחום יכולים לייצר כל צורה הנדסית, החל משיניים מלאכותיות או כתרי זירקוניה עד שתילת הכתרים מהירה יחסית שאינה כואבת בדרך כלל.

ומה לגבי חסרונות?

יש כמה חסרונות בבחירת כתר מסוג זה כמו מחיר גבוה יותר מכתר רגיל כסף או זהב. לעיתים, כאשר בונים את הכתר מעל שיניים מושתלות, יכול הכתר להיות שקוף מעט, לכן יש לבצע התאמה נכונה ולא לבחור בשיטה זאת בכול מחיר בעיקר אם התוצאה תהיה אפרפרה בשל השקיפות של החומר. נוסף על כך, כתרים כאלה נחשבים חזקים מאד אך לעיתים החוזק שלהם דועך, לכן חשוב לבחור כתר שחוזקו עומד על סימון כמו 1200 PSI הלוא הוא החומר החזק ביותר ביצירת שיניים חלופיות.
עוד חשוב לבחור חומר איכותי ממנו מיוצר הכתר ולבחור חברות שמייצרות את הכתרים כמו נויטאקי היפנית, ו-ויטה הגרמנית. שימו לב כי האיכות אחידה ואין שינויים בחומרים בהם משתמשים בעבדה לייצור כתרים.

לבסוף יש לשים לב לדיוק העבודה של רופא השיניים. ההתאמה חייבת להיות נכונה ואיכותית ולהיעשות באמצעות רופא שיניים מומלץ מומחה בהתאמת כתרים.

 

אם יש לכם שיניים שזקוקות לטיפול, פנו אל רופא שיניים מומחה שיתאים לכם כתרים נחוצים.

גלילה לראש העמוד