כיוונים

כיוונים

ספורט וכושר בים: כך תשמרו על כושר גם בחופשה!

מי אמר שכולם מעלים במשקל בחופשה? דווקא בזמן החופשה ניתן לנצל את המרחב הפתוח כמו גם את מתקני המלון לצורך שמירה על כושר. כיצד תוכלו לשמר את הגוף ולהימנע מהקילוגרמים העודפים? אנחנו כאן עם כל הטיפים.

שמירה על כושר בזמן חופשה: כל אחד יכול, וזה פשוט מכפי שחשבתם

אם בעבר התפיסה של כושר בזמן חופשה נתפס בעיני רבים כנחלתם של ספורטאים מקצועיים בלבד, כיום רבים מבינים כי ניתן לנצל את החופשה דווקא לשמירה על שגרת הכושר הקבועה, באמצעות ניצול המרחבים הפתוחים כמו גם המתקנים של המלונות. למעשה, בכדי לשמור על כושר גם בחופשה ניתן בהחלט לנצל את האטרקציות הרבות שמעבר לכך שהן כיפיות במיוחד הן גם שורפות לא מעט קלוריות, כמו למשל ספורט אתגרי. אם אתם מתכננים לרדת בקרוב לאילת, להלן טיפים מצוינים לשמירה על כושר – גם בחופשה!

ספורט ימי

כידוע, ספורט ימי באילת כולל מגוון רחב של פעילות. ניתן לנצל את הספורט הימי לצורך שמירה על כושר דרך סגירה מראש של פעילות אקסטרים שכוללת למשל טיפוס על חבלים – פעילות אירובית שמשלבת גם לא מעט קורדינציה. נוסף לכך, באילת ישנם מתקני ספורט שדורשים מאמץ גופני כמו גלישת גלים או סאפ, ועל כן מדובר בדרך מצוינת גם ליהנות וגם לבצע סבבים של אימון גופני, מבלי להרגיש שאתם באימון.

ספורט וכושר בים: כך תשמרו על כושר גם בחופשה!

ניצול מתקני הכושר במלון

בכל המלונות באילת כמו גם ברחבי הארץ ישנו חדר כושר מאובזר שפתוח לרשות האורחים, כאשר חלק מהמלונות מציעים כניסה חופשית ואילו אחרים בעלות כספית נוספת. בדיוק כמו שאתם מתאמנים בבית, כך תעשו זאת בחדר הכושר – סיימו את ארוחת הבוקר וגשו לאימון קליל של חצי שעה עד 45 דק'. במידה וזה הפעם הראשונה שאתם מתאמנים, אל תחששו להתייעץ עם מאמן הכושר שנמצא בחדר בכדי להימנע מפציעות כמו גם לעבוד עם המתקנים בצורה נכונה.

השתתפות בשיעורי ספורט ליד הבריכה

הפעלות ליד הבריכה כוללות בין היתר גם ספורט אותו מבצעים בתוך הבריכה. דווקא המאמץ הגופני בבריכה יכול לשרוף לא מעט קלוריות כמו גם להפיג את החום העז, ועל כן אל תחששו להיכנס למים ולקחת חלק בפעילות – גם אם מבחוץ הפעילות הזו נראית קלה ופשוטה. אם הילדים שלכם איתכם, ניתן בהחלט להיכנס ביחד איתם ובכך ליצור פעילות מגבשת וספורטיבית בעצימות גבוהה. שחייה בבריכה יכולה להתאים גם למי שסובל מבעיות רפואית, בכפוף לאישורו של רופא.

צאו לרוץ

אל תשכחו לקחת איתכם לחופשה נעלי ספורט, כך שבסיום היום או אפילו בבוקר תוכלו לצאת להליכה או ריצה. למעשה, ריצה או הליכה זה ספורט שניתן לעשות בכל מקום ובייחוד אם אתם נמצאים במקום כמו אילת עם חוף ים יפהפייה. בכדי לשדרג את החוויה קחו איתכם גם אוזניות, שימו את הפלייליסט שאתם הכי אוהבים ובכך תוכלו ליצור לעצמכם זמן אישי לטובת פעילות ספורטיבית.

אימון באוויר הפתוח

דווקא אימון באוויר הפתוח יכול לעשות את ההבדל ולשדרג את הכושר שלכם. בחוף ישנם מתקני ספורט בהם ניתן להשתמש באופן חופשי, כמו גם אפשרות למשחק קבוצתי כמו כדורעף שנחשב לספורט מצוין גם בעבור אנשים שלא מתאמנים בדרך כלל. משחק עם כדור מוציא אנרגיה, שורף קלוריות וגם מהנה ועל כן מדובר בדרך מצוינת לשמור על הכושר תוך כדי החופשה שלכם. כדורעף חופים הוא אחת הפעילויות הכפיות ביותר על חוף הים, וכדאי לנסות את זה במהלך החופשה.

לסיכום, יציאה לחופשה אינה מהווה סיבה להפסיק לשמור על עצמכם ועל הכושר שלכם. חשבו מחוץ לקופסא, תכננו את שגרת האימון מראש ואל תשכחו לקחת איתכם ציוד ספורט לצורך הגברת המוטיבציה.

גלילה לראש העמוד