כיוונים

כיוונים

תכנון וייצור מכונות סדרתיות לתעשייה – איך זה עובד?

מכונות מסוגים שונים מסייעות לעסקים בעידן המודרני להשיג יותר, תוך השקעת פחות משאבים. אוטומציה, רובוטיקה ועוד, מאפשרות לעשות זאת בצורות מגוונות ורבות עוצמה. מהן בהקשר זה "מכונות סדרתיות"? כיצד מתכננים ומייצרים אותן? ולאילו מטרות? ומי יעזור לכם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר?

לייצר מכונות, ברמה הגבוהה ביותר

עסקים עשויים לתכנן ולהזמין מכונות לשם שימוש פנימי עבורם. זהו ללא ספק חלק חשוב בייעול עסקים רבים, בוודאי בתעשייה. כך ניתן לצמצם עלויות, לזרז תהליכים, לשפר איכות תוצרים ועוד. אך ישנו מצב נוסף בהקשר פיתוח מכונות ובו מעוניינים לפתח ולייצר מכונה, בכדי למכור אותה עצמה הלאה, כמוצר. לשם כך, ישנו צורך בסיוע של חברה מתמחה אשר תפתח ותייצר עבורכם מוצר זה, שהוא המכונה עליה אתם חושבים. מומלץ לקרוא באתר ארק אוטומציה מידע נוסף על ייצור מכונות סדרתיות לתעשייה, אשר ייתן לכם מושג ברור במה מדובר. מייד נציג את החברה. בינתיים, להשלמת התמונה, ניתן לתאר את התסריט האופייני הבא: נאמר שאתם יזמים עם רעיון מצוין בתחום מאוד ספציפי, שבו אתם מתמחים. למשל, נאמר שמצאתם שיטה חדשנית לציפוי משטחים בחומר מסוים, אשר מוזילה משמעותית את התהליך המורכב שדרוש לשם כך. ייתכן שאתם מומחים לכימיה ובזכות זאת הגעתם לרעיון. אך סביר שאתם לא מומחים, לפיתוח וייצור מכונות! זהו תחום ידע מיוחד בפני עצמו. למעשה, מדובר בשילוב של תחומי ידע שונים. ארק אוטומציה לדוגמה, עושה זאת במצעות צוות מומחים עם ידע מגוון, כולל בתחומים של הנדסת מכונות, הנדסת לחשמל, בקרה ותוכנות PLC.

 

 

השלבים בדרך למכונה שלכם

מכונות מורכבות מסוגים כאלה, דורשות תהליך תכנון וייצור שיטתי, מקצועי ומחושב מאוד. זאת, כולל השלבים הבאים:

  • אפיון – כמו בכל תהליך הנדסי מסודר, מתחילים עם אפיון של המכונה וחיוני להשקיע בשלב זה ככל הנדרש.
  • מודל תלת ממדי – מודל תלת ממדי ממוחשב שנבנה לפי האפיון, מאפשר לבחון את הדברים מעט יותר לעומק ולתאם בין החזון שלכם כעסק, לבין "העולם האמיתי" שאליו אמורים להביא אותו בהמשך.
  • פרוטוטייפ – בשלב זה, מיוצר אב טיפוס של המכונה, אותו בוחנים לעומק. אב הטיפוס מעצם טבעו, רחוק מהמכונה במצבה המוגמר. אך הוא מאפשר לבצע בדיקות חיוניות ואפילו קריטיות להמשך, בהן בדיקות תפקוד של המכונה והוכחת היתכנות לכל מה שהיא אמורה לבצע.
  • תהליך שיפור – טבעי שבשלב זה מתגלים סיבוכים שונים שיש לפתור ואף עולות תובנות חשובות רבות. בעקבותיהן, מתבצע תהליך של הסקת מסקנות ושיפור התכנון.
  • כתיבת ספר הוראות – לאחר שגובש התכנון הסופי של המכונה, נכתב ספר מיוחד שמרכז את כל מה שהלקוח צריך לדעת עליה. זאת, כולל אופן הרכבתה, תחזוקתה השוטפת ואופן הטיפול בתקלות.
  • שלב הייצור – לבסוף, מגיע שלב הייצור השוטף של המכונה. שלב זה מתבצע בכמויות שדרושות לכם ובעלויות נמוכות עבורכם ככל הניתן.

עוד על החברה

ארק אוטומציה היא כתובת מרכזית אחת ואיכותית במיוחד, למגוון שירותים בתחום הרובוטיקה והאוטומציה. מעבר למכונה שלכם, ייתכן מאוד שתוכלו להפיק תועלת, גם משאר השירותים שהיא מציעה. לצד תכנון וייצור מערכות מסוגים שונים, היא מציעה גם שדרוג של מערכות קיימות. עוד תחום התמחות מיוחד שלה, הוא עיבוד שבבי ו-CNC, בו היא מספקת גם מכונות וגם שירותים. ארק מציעה גם רובוטים מסוגים שונים, ארונות חשמל תעשייתיים, מערכות בקרה תעשייתית, יישומי איסוף ועיבוד נתונים ועוד. כאמור – זו היא כתובת אחת ומקצועית, שכדאי להכיר.

לסיכום

בכדי שהרעיון העסקי שלכם (שמתבטא במכונה עליה אתם חושבים) יצליח, פנו למומחים מהשורה הראשונה. דברו עם ארק אוטומציה ותשיגו את התוצר הטוב ביותר.

גלילה לראש העמוד