כיוונים

כיוונים

המערכות החכמות שאתם חייבים בבית החכם שלכם

בית חכם של somfy

"מערכות חכמות" לבית הן סוג מוצרים שצבר פופולאריות רבה בשנים האחרונות. כמו כן, היקף המוצרים בתחום זה התרחב בצורה מרשימה. כיצד מערכות "בית חכם" מקלות על החיים? ומדוע זה מומלץ? אלה כמה דוגמאות ממחישות:

מגוון אפשרויות רחב

מערכות אלה, שולטות על מגוון התקנים חשמליים ברחבי הדירה. השליטה יכולה להתבצע גם באופן אלחוטי. בשילוב של חיישנים מסוגים שונים, המערכת מסוגלת גם לדעת מה מצב הבית מבחינות שונות וגם לשלוט בו. באמצעות בית חכם של somfy למשל, תוכלו לשלוט מרחוק על מערכות בתוך הדירה כמו מזגנים ותריסים וגם מחוצה לה, כגון פתיחת וסגירת החניה. תוכלו גם לקבוע מראש, פעולות שהמערכת תבצע באופן אוטומטי, בהתאם לפרמטרים שונים. במבט מקרוב על כמה מהאפשרויות, זה נראה כך:

שליטה מרבית בתאורה

תאורה היא כמובן היבט מרכזי וגם שימושי מאוד בדירות, בכל הנוגע לחשמל. הניהול המרכזי מרחוק, מאפשר לבצע למשל הדלקה של האורות בבוקר, עם עוצמה שמתגברת בהדרגה. בלילה, ניתן לעמעם את האורות באופן אוטומטי, כך שהתאורה תהיה קשורה יותר למתרחש בטבע ותעודד שינה טובה בהמשך הערב. המערכת משתמשת גם בחיישני תאורה, כך שהיא יודעת מה עוצמת האור בפועל, בכל רגע נתון. כך, בעזרת מערכת בית חכם, ניתן להגיע שליטה מרבית בתאורה המלאכותית במבנה.

תפעול חכם של תריסים ווילונות

למעשה, ניתן לקחת את השליטה בתאורה צעד נוסף קדימה, עם שליטה גם בתאורה הטבעית. זאת, באמצעות ניהול מרוחק ומתוכנן מראש (אם רוצים) של תפעול התריסים והוילונות החשמליים ברחבי הבית. כמובן, תריסים ווילונות משפיעים לא רק על התאורה, אלא גם על פרטיות, בלימת רעש ובידוד תרמי של המבנה. לא רק שהחשיפה לשמש היא בריאה לגוף ולנפש, מחקרים מראים שהיא אפילו תעלה את התפוקה.

שדרוג מערכת האינטרקום

האינטרקום הביתי בגרסת הבית החכם הוא ממש עולם אחר, ביחס לאינטרקום מהדור הישן. כאן מדובר לא רק על תקשורת שמע, אלא על וידאופון – שמע + צג. הצג עשוי להיות צבעוני, כולל אפשרויות צילום או הקלטה.  מערכת האינטרקום מאפשרת את פתיחת שער הכניסה לבית מתוך הבית. אלה עוד כמה אפשרויות מעניינות בהקשר זה: תודות להצגת הטמפרטורה בחוץ לעומת זו שבפנים, תוכלו להחליט מה ללבוש ביציאה מהבית. צילום

תמונות של מבקרים בזמן שבו אתם לא בדירה, יסייע לראות אם הגיע מישהו שאתם מחכים לו (או מישהו חשוד).

צילום אינפרא אדום, יאפשר להשתמש באינטרקום ביעילות מרבית, גם בשעות החשכה.

ניהול חניה מתקדם

מנוע חשמלי לשער החניה מאפשר להפעיל את השער מרחוק. במקביל, גלאי מיוחד במסגרת מערכת האזעקה מסוגל לזהות מצב, שבו מנסים לפתוח את שער החניה ללא רשות.

אבטחה

חלק חשוב במערכות בית חכם, מהווה תת מערכת האבטחה. מערכת זו עושה שימוש נרחב במיוחד בחיישנים, אשר מזהים למשל ניסיונות שבירת חלונות, הרמת תריסים (גם חלקית) או פתיחת דלתות. כמו כן, חיישני תנועה מאפשרים לזהות תנועות חשודות ואף להפריד בין תנועות כאלה, לתנועות בעלי חיים. במקרה של חשד לפריצה, המערכת יכולה לשלוח התראה על כך, למספר טלפון שביקשתם או לכמה מספרים כאלה במקביל. אם יצאתם לחופשה ממושכת, ניתן להגדיר במערכת שהיא תעשה מגוון פעולות ב"כאילו", בכדי לתת רושם שיש מישהו בבית (למשל, להדליק אורות בשעות היום ולכבות אותם בלילה).

לסיכום

לכל מי שמעוניין לעשות את החיים בדירה נוחים עוד יותר, כדאי לשקול שימוש במערכות חשמל ממוחשבות מסוג זה. בשימוש חכם בהן, מערכות אלה עשויות לחסוך לכם כסף, לשפר בטיחות ברחבי הבית, לשפר אבטחה ועוד.

גלילה לראש העמוד