כיוונים

כיוונים

קורס הדרכת הורים

כל ילד חושב שאבא ואמא יודעים הכול, אך לא מתארים לעצמם כמה חסרי אונים אנו עשויים להרגיש באינספור מצבים ביום יום, ולא חלילה כיוון שנתקלנו בבעיה בעבודה, או נתקע לנו הרכב, אלא פשוט כי אנו מבקשים שהם יקשיבו לנו, יאכלו טוב, יישנו טוב ובאופן כללי יחיו עמנו באופן הרמוני, נעים ואוהב, כך שנוכל להעניק להם כל מה שהם צריכים, גם אם הם אינם מודעים לכך.

קורס הדרכת הורים

יתרון דו צדדי

מדהים לראות כיצד יצורים קטנטנים כגון ילדים מצליחים להשפיע עלינו ואף לתמרן אותנו. מה שמ"כ בצבא מצליח לעשות כעבור שבוע, הם מצליחים כעבור דקה. הם מבקשים עוד חמש דקות מול הטלוויזיה, אנו עונים בשלילה, הם מוחים ואנו מיישרים קו ומאפשרים. כיוון שהתקפלות וחוסר עמידה מולם אינה נכונה, לא עבורנו כהורים ובטח שגם לא עבורם האהובים שלנו, וכיוון שמבוגרים למדו להודות שאין להם את כל התשובות וחוסר אונים היא תחושה מוכרת בכול הנוגע להתנהלות מולם, צצו אינספור קורסים יעילים בתחום, כך שבין אם עומדים ללמוד את התחום באופן מקצועי ובין אם צמאים לקבל כלים מעשיים כהורים, טוב לדעת שהתשובה בלמידה – ניתן לעבור קורס הדרכת הורים אצל גנית פרג ולשנות לטובה את החיים כמשפחה, ולכך אין מחיר.

בין פעם להיום

קורסים להורים אלו קורסים יחסית חדשים, ולא כי פעם הילדים היו יותר ממושמעים, אלא כי פעם פחות דיברו על הדברים, היו פחות גירויים, התפישה המשפחתית הייתה שונה והיו פחות פורומים לשיתוף והצפת הבעיה. עם זאת כיום, קורסים בתחום הדרכת הורים נחשבים מאוד פופולאריים. הורה שנרשם לקורס כזה או אחר אינו נתפש כהורה מסכן שזקוק לעזרה, אלא כהורה משקיע שמוכן לתת מעצמו על מנת להעניק לילדים שלו את הטוב ביותר. מכאן שטוב להכיר בשינוי התפישה ובו זמנית למצוא שורה ארוכה של קורסים. להלן חלק מהם:

 

  • ייעוץ שינה
  • הדרכת הורים לילדים היפראקטיביים
  • הדרכת הורים לפעוטות
  • הדרכת הורים למתבגרים
  • זוגיות כהורים

 

חיבור אישי

חשוב להבין שבכל נדבך, ניתן למצוא קורסים שמציגים גישות שונות. אי לכך הורה, או אדם שמבקש לרכוש השכלה על מנת שהוא בעצמו יהיה לאחר מכן מדריך בתחום, צריך להתמקד בשיטה שמציגה גישה נכונה מבחינתו. כך למשל בתחום ייעוץ שינה עבור פעוטות ניתן למצוא שיטות להרדמת ילדים, כמו את שיטת "5 הדקות" ומנגד את שיטת "לילה טוב". מדובר בשתי גישות שונות בתכלית, ועל כן יש לבחון למה מתחברים, וזאת כי ללא אמונה בתהליך אין טעם להתחיל. מכאן שיש להשקיע מעט בשיעורי בית, לבקש המלצות מחברים, לחקור ובסופו של יום להגיע לקורס הרצוי מוכנים – עם ידע מקדים והרגשה נכונה.

ערך מוסף

למרות שמדובר בקורסים שמציגים ידע, ניסיון, עובדות ולוגיקה, יש להבין שמדובר בתהליך. אין מדובר בנוסחה שממלאים והכל קורה באופן חלק, אלא כל משפחה מעט שונה ועל כן תמיד צפויים לצוץ קשיים. מכאן שאנשים רבים בוחרים להשתתף בקורס, גם אם ניתן לקרוא את שלבי השיטה בספר הדרכה, וזאת כי באופן שכזה ניתן להציף ולחלוק קשיים, להיעזר בכוחה של הקבוצה ובאופן כללי לעבור תהליך אישי לצד ליווי צמוד של אנשים שמבינים מה עובר עלייך. אי לכך קורס הורים גם מהווה קבוצת תמיכה – נקודה למחשבה.

מתלמיד למורה

לבסוף נציין שלא פעם הורים שעוברים קורס בנושא, בוחרים בעצמם להתמחות בתחום ולעסוק בכך, ולו כי הם התחברו וחוו שינוי חיובי באופן אישי, ועל כן מבקשים לקחת חלק בהפצת הבשורה – להפוך יותר משפחות ליותר מתפקדות, שלמות ושמחות.

גלילה לראש העמוד