כיוונים

כיוונים

לימודי משפטים: התמחות ברשלנות רפואית

יש לא מעט תחומי התמחות בעולם המשפטים, כשאחד התחומים הנפוצים הוא הרשלנות הרפואית. איך תוכלו להיות עורכי דין מומחים בתחום? ריכזנו בעברכם את כל המידע הנחוץ.

רשלנות רפואית

תואר ראשון במשפטים

בין המקצועות המבוקשים ביותר ללימודי תואר ראשון, ניתן למנות את לימודי המשפטים, שהרי רבים מעוניינים לעסוק בעריכת דין, ולו בשל היותו מקצוע נחשק ומרתק.

תנאי הקבלה ללימודי משפטים עשויים להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כשאין ספק שבאוניברסיטאות תנאי הקבלה מחמירים יותר. כיום, יש מגוון רחב של מוסדות אקדמאיים שמאפשרים לסטודנטים לרכוש השכלה בעולם המשפטים, ומכשירים לא מעט עורכי דין לעתיד. הלימודים נמשכים שלוש וחצי שנים בממוצע (תלוי במוסד הלימודים ובמסלול הלימודים שתבחרו), ולאחר מכן יש להתמחות כשנה במשרד לעורכי דין. בעוד שלימודי המשפטים מכילים כמה וכמה תחומים, בין היתר במשפט האזרחי, המשפט הפלילי וכו', ניכר כי סטודנטים רבים מעדיפים לבצע את ההתמחות המקצועית שלהם דווקא בתחום הרשלנות הרפואית. מדובר בתחום דינאמי, מרתק ומסקרן, שמעניק סיפוק אישי גבוה לעוסקים בו.

התמחות ברשלנות רפואית

בשנים האחרונות, נדמה שהתביעות כלפי המוסדות הרפואיים הולכות וגוברות, זאת בשל טיפול רפואי לקוי שהוביל לנזקים פיזיים או נפשיים בקרב המטופל. מי שאחראי לטפל בתביעות הללו ולייצג את המטופלים, הוא עו"ד לרשלנות רפואית.

אם אתם שוקלים להיות עורכי דין בתחום, ולקבל רישיון חוקי לעסוק בעריכת דין, יש לסיים את לימודי המשפטים (תואר ראשון), לבצע שנת התמחות במשרד מוכר לעריכת דין (רצוי משרד שעוסק בין היתר ברשלנות רפואית) וכמובן – לצלוח את מבחני הלשכה. רק בתום התהליך, תוכלו להתמקצע בתחום הרשלנות הרפואית, כשעליכם להכיר את עולם הרפואה באופן המיטבי. מדובר בהתמחות ייחודית, בה חשוב להבין את רזי הדינים בתחום על מנת שתוכלו לייצג את התובעים או הנתבעים במקצועיות יתרה. כמו כן, יש לציין כי רשלנות רפואית הוא תחום רחב שכולל לא מעט תתי תחומים, החל מרשלנות רפואית בהריון ולידה, רשלנות בניתוחים פלסטיים ואפילו רשלנות בטיפולי שיניים. אגב, לא מעט אנשים שעוסקים בתחום, הם רופאים לשעבר, שהחליטו לבצע הסבה מקצועית ולהפוך לעורכי דין לרשלנות רפואית. הידע העשיר שלהם בעולם הרפואה, מהווה יתרון בעבורם ובעבור לקוחותיהם.

ומה לגבי אפשרויות התעסוקה? ובכן, אפשרויות התעסוקה בעבור בוגרי תואר ראשון במשפטים עם התמחות ברשלנות רפואית, הן מגוונות. ניתן לעסוק כעורכי דין במשרדים גדולים בתחום או לחלופין לפתוח משרד פרטי ולאתר לקוחות פוטנציאליים. כך או כך, חשוב להתמקצע באופן יסודי, להכיר את כל המונחים הרפואיים על הצד הטוב ביותר, ולהעניק ללקוחות שירות מקצועי ואיכותי. כמובן שיש לקחת בחשבון, שמדובר בתחום שעלול להיות מצער ולא קל, זאת בשל מקרים כאובים של מטופלים שנגרם להם נזק בלתי הפיך.

 

רוצים להיות עורכי דין לרשלנות רפואית? הירשמו ללימודי תואר ראשון במשפטים באחד ממוסדות הלימודים האידיאליים בעבורכם, לאחר מכן השלימו שנת התמחות וגשו למבחני הלשכה. בתום התהליך תוכלו להתחיל להתמחות ברשלנות רפואית, וכמובן – לייצג מטופלים או מוסדות רפואיים. בהצלחה.

גלילה לראש העמוד