כיוונים

כיוונים

לימודי אנגלית בחו"ל לילדים

שפת האנגלית היא מאוד שימושית, פופולארית וחשובה והיא עשויה בבוא העת לפתוח דלתות, לקדם, לסייע ובאופן כללי להעניק יתרון יחסי לכל מי שדובר אותה באופן רהוט ושוטף. אי לכך, זה רק הגיוני שהורים רבים יבקשו לנצל את הגיל הצעיר של ילדיהם עבור הטמעה של שפה נוספת, ועל כן אם חו"ל נמצא על הפרק, מוטב שתכירו מספר רעיונות אפקטיביים.

לימודי אנגלית בחו"ל לילדים

מחנה קיץ בארצות הברית

הילד מאד רוצה ללמוד אנגלית? הציעו לו ללמוד אנגלית בחו"ל באמצעות מחנה קיץ. מלבד העובדה שמחנה קיץ בארצות הברית ייצרב כחוויה אדירה, הוא מחזיק במספר יתרונות נוספים: המחנה מסייע לילדים להכיר את עצמם בסיטואציה שונה (הרחק מהמשפחה), לרכוש חברים חדשים, להתגבר על פחדים, לפתח כושר מנהיגות, להתבגר וכמובן לרכוש אט אט שפה חדשה, וזאת כי המדריכים מדברים רק אנגלית, כך ששיפור היכולות (הן בדיבור והן בהבנת השפה) בלתי נמנע.

טיול משפחתי בחו"ל

טיול משפחתי בחו"ל מהווה הזדמנות נהדרת לבלות זמן איכות אחד עם השני, מבלי שעבודה ושגרה יפריעו. בנוסף, כאשר יוצאים לטיול ממושך עם הילדים בחו"ל, אפשר להיות רגועים שגם אם הם מפסידים לימודים, הם עדיין לומדים ולא מעט, ולו מבחינת כישורי שפה. כיצד? כאשר שומעים מכל עבר רק אנגלית, ניתן להיות בטוחים שגם אם בהתחלה התקשורת חלודה, מהר מאוד היא תשתפר פלאים.

האצלת סמכויות

משפחות רבות נמצאות בשליחות בחו"ל עם המשפחה, ומהר מאוד מגלות שפערי השפה מהווים מגבלה, מונעים מהילדים לתקשר עם הסביבה. מה עושים? פועלים בכמה מישורים. כך למשל יש לאפשר לילדים להיות המתווכחים שלכם במגוון מצבים בהם מבקשים לשאול שאלה, או להעביר מסר בשפה האנגלית – אם בחנות, מול נהג האוטובוס וכדומה. בנוסף, ניתן למצוא להם מורה פרטי ואף לקשר אותם עם ילדים שדוברים את שתי השפות.

משחק

אם יש דבר אחד שכל הילדים אוהבים לעשות זה לשחק, ואם יש דבר אחד שילדים בדור של היום ממש אוהבים לעשות זה לשחק במחשב. מכאן שאם נמצאים בחו"ל עם הילדים, מצאו עבורם משחקי מחשב שמפעילים את הילד באמצעות שימוש בשפה האנגלית, כך שהקושי מתובל בהנאה וכידוע הנאה מהווה תמריץ מבטיח. חיפוש מהיר ברשת מעלה משחקים במגוון רמות, משחקים שמאפשרים להתאים את המלל לשפה הרצויה, שכוללים אינטראקציה און ליין עם משתתפים אחרים וכדומה. פשוט לבחור, להתאים רמה, ללמוד וליהנות!

שירים

אנשים רבים מעידים שהם למדו אנגלית באמצעות האזנה לשירים, וכך הדבר גם אצל ילדים. מחקרים מראים שילדים זוכרים היטב מילים של שירים ואף בעת שירה הם הרבה יותר קשובים ומרוכזים. מכאן שניתן להשמיע להם מגוון שירי ילדים קליטים באנגלית וכמובן להקדיש כמה דקות עבור תרגום המלל. את השירים ניתן להשמיע בכל מקום – ברכב, במלון וכדומה. כמו כן, אם רק מעט מחפשים, מוצאים שירי ילדים בעברית שמתורגמים לאנגלית, כך שהמנגינה הזהה תקל על זיהוי המלל.

סרטים

כיום המסך מלווה אותנו לכל מקום, ועל כן אם נמצאים עם הילדים בחו"ל, נצלו את העובדה שהם מבקשים לראות סרט עבור לימוד שפה חדשה. פה נציין שמומלץ לבחור בסרטים שהם מכירים, בסרטים שמיועדים ללמד אנגלית וכמובן שגם ניתן לבחור בסרטי ילדים אקראיים, ופשוט לסמוך על הכישרון הטבעי של הקטנטנים לקלוט שפות חדשות.

 

שנסכם? כל עוד הלימוד מערב הנאה, תהיו בטוחים שהלמידה תהיה הרבה יותר אפקטיבית, ועל כן טיול בחו"ל מראש מהווה התחלה מבטיחה – נצלו זאת!

קראו גם: לימודים בחו"ל: המדריך המלא

גלילה לראש העמוד