כיוונים

כיוונים

מה הקשר בין תזונה לבין נשירת שיער?

סובלים מנשירת שיער? ובכן, יכול להיות שהסיבה היא בעקבות תזונה לא מאוזנת. מה הקשר בין התזונה לבין נשירת שיער וכיצד ניתן לעודד מחדש את קצב צמחית השיער? על כך ועוד – במדריך הבא.

תזונה – מרכיב משמעותי המשפיע על קצב הנשירה

תופעה של נשירת שיער היא תופעה טבעית לחלוטין, במסגרתה נושרות כ 100 שיערות בממוצע. אולם, לא מעט גברים ונשים מגלים כי קצב הנשירה הוא מוגבר, עד לכדי הופעה של קרחות. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנשירת שיער היא לאו דווקא שימוש במוצרים כימים, אלא התזונה שלנו. כאשר התזונה לקויה וכוללת מזון מעובד והימנעות מאכילה של פירות, ירקות, סידן ומינרלים זה משפיע באופן ישיר על הקרקפת וכתוצאה מכך שורש השיער נחלש. על כן, אכילה מסודרת ומאוזנת מהווה את המפתח לעידוד מחדש של השיער, כמו גם ניסיון להתגברות על הנשירה אשר משפיעה באופן משמעותי על הביטחון והדימוי העצמי, ולכן לא פעם כאשר מתרחש מצב של נשירת שיער נדרש לשנות את התזונה בכדי ליצור איזון ובהתאם לכך להתגבר על נשירת השיער, ולעכב את התהליך במידת האפשר.

כיצד ליצור איזון תזונתי?

על מנת לייצר איזון תזונתי מומלץ ליצור קשר עם תזונאי מומחה, וזאת מתוך מטרה לבנות תפריט מותאם אישית. לרוב, תידרשו להגיע לפגישה עם בדיקות דם עדכניות. מחסור בברזל לדוגמא מהווה את אחד המאפיינים הבולטים של נשירת שיער, ולכן באמצעות המלצות מצד התזונאי ניתן בהחלט להתגבר על המחסור באמצעות מזונות עשירים בברזל כמו גם נטילה של תוספי תזונה. צריכה של ויטמינים לצמיחת שיער מהירה מהווה גם היא דרך מצוינת להתגבר על החוסרים, בשל הריכוז הגבוה של ברזל ומינרלים.  נוסף לכך, באמצעות חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום תוספי התזונה ניתן לבצע רכישה של תוספי תזונה ייעודים לנשירת שיער, בשל ההרכב המצוי בהם ואשר מאפשר לספק לגוף את החוסרים בשילוב של תזונה נכונה ומאוזנת, הכוללת מזון עשיר בסידן, חלבון ומינרלים, בשילוב של תוספי תזונה ייעודים.

מה הקשר בין תזונה לבין נשירת שיער

איזון הוא שם המשחק (אך לא תרופת קסם)

חשוב להבין כי כאשר אנחנו מדברים על תזונה מאוזנת, הכוונה היא לא להימנע לחלוטין אלא להפחית במידת האפשר בצריכה של מזון מעובד שיכול להשפיע באופן ישיר על בריאותינו ותוחלת חיינו, ומעבר לבשר רזה, דגים, יוגורט, ביצים ותה ירוק. יש לציין בנקודה זו כי כל תפריט צריך להתאים מראש, אולם לא להחמיר עם עצמכם ועדיין לאפשר לעצמכם את המאכלים אותם אתם אוהבים, רק במינון. לכן, הקפידו לקבל את הליווי והייעוץ התזונאי כמו גם לבצע בדיקות דם, כל זאת בכדי ליצור את המעטפת הטובה ביותר לצורך התגברות על חוסרי תזונה. לא מדובר בתרופת קסם, אלא נדרש מכם לא מעט סבלנות בתהליך עד לעידוד תהליך הצמיחה החוזרת של השיער.

גלילה לראש העמוד