כיוונים

כיוונים

מחבקים את צה"ל: הכירו את עמותת "קרן יחד למען החייל" הפועלת לרווחת החיילים

קרן יחד למען החייל

מדינת ישראל היא מדינה מיוחדת בכך שהיא מדינה מערבית מודרנית אשר מצליחה בתחומים רבים ושונים ומשתלבת עם מדינות המערב בחזית המדע, תרבות, איכות חיים, מחקר, ספורט והישגים שונים אחרים. לפעמים, קשה אפילו לזכור שמדינת ישראל נמצאת בשכונה בעייתית מבחינה ביטחונית ושהאיומים עליה גדולים. מי שמאפשר חיים סדירים וטובים בישראל הם זרועות הביטחון השונות ובראש ובראשונה צבא ההגנה לישראל. זהו צבא אשר נסמך על יחידות מילואים בשעת משבר ויחידות סדירות לתפעול השוטף. השירות בצבא יכול להגיע עד שלוש שנים כאשר אותן שנים מהוות תרומה למדינה, במעט מאד שכר. החיילים והחיילות שבצבא ההגנה לישראל הם אלו אשר מאפשרים את קיום החיים במדינה, פשוטו כמשמעו. הם מתאמצים למען המדינה, הם מקריבים למען המדינה את שנותיהם היפות ביותר והם גם מסכנים את חייהם למען המדינה. אין זה פלא שרבים רבים מרגישים צורך להשיב ולגמול לאותם חיילים ולתת להם מעבר למה שהם מקבלים מהמדינה. כיצד ניתן לעשות זאת? על העמותה אשר מארגנת זאת כאן במאמר.

כל התרומות לחיילים וחיילות דרך עמותה אחת

אחת הדרכים הכי טובות לעזור לחיילים היא פשוט על ידי תרומה. תוכלו לבצע תרומות לחיילים דרך עמותה אשר נקראת 'קרן יחד למען החייל'. זו למעשה העמותה היחידה דרכה ניתן לתרום לחיילים בעודם בשירות צבאי. העמותה נוסדה מאיחוד של שתי עמותות אשר מוכרות לכולנו היטב. הראשונה היא ליב"י (למען בטחון ישראל). זוהי עמותה אשר קמה בשנות השמונים עם מטרה לעשור לחיילים בצורות שונות. השנייה היא הוועד למען החייל שהוא ארגון ותיק הרבה יותר. בכדי לרכז ולייעל את התרומות והפעילות, אוחדו שני הארגונים הללו לידי עמותה אחת. חשוב לציין שלא ניתן סתם כך להעביר כסף ליחידות או חיילים והדבר צריך להיות מוסדר, הכל מטעמים מובנים.

פעילות העמותה מתחילה כמובן בגיוס כספים בדרכים שונות. היתרון הגדול הוא שכל פעילויות הגיוס השונות הן במימון משרד הביטחון: הכנסים, האירועים וכל האופרציה לא נופלת על כתפי העמותה עצמה. כך ניתן להיות בטוח שכל התרומות כולן מגיעות במלואן ליעדן. כיום עומד בראש העמותה האלוף במילואים יורם – ייה – יאיר. הוא עושה את התפקיד הזה ללא כל תרומה.

לעמותה יש שלוש זרועות דרכן היא פועלת. הראשונה היא קרן המתמחה ועוסקת בגיוס כספים ותרומות. השנייה עוסקת בחלוקת התרומות לפי התיעדוף אשר מכתיב הצבא. היא גם מפעילה את רשת בתי החייל וכפרי נופש.

'כוורת' היא רשת החנויות הנמצאות בבסיסים אשר מספקות מוצרים שונים בהנחות גדולות לחיילים. זוהי הרשת אשר מחליפה את השקם.

עוזרים היכן שצריך

העמותה מתמקדת בעזרה לחיילים שונים לפי הצורך. יש דגש גדול על פעילויות תמיכה ועזרה לחיילים קרביים אשר נמצאים בחזית הלוחמה. פעמים רבות, דווקא חיילים אלו משאירים מאחור בית עם קשיים כלכליים או אחרים והם זקוקים לעזרה נקודתית. קבוצה נוספת היא החיילים והחיילות הבודדים. אלו חיילים אשר במקרים רבים הגיעו בגפם למדינת ישראל בשביל לשרת בצבא ולהשתקע במדינה. החיילים הללו נשארים לבד במהלך החגים למשל ואין להם משפחה אשר יודעת לתמוך בהם באופן הדוק במהלך שירותם. העמותה מסדרת לאותם חיילים אירוח בחגים ובשבתות, תלושי חג שונים ועוד פעילויות אשר יכולות להקל במעט את בדידותם.

לקרן יחד למען החייל יש למעלה מ1800 מתנדבים ומתנדבות והיא פרושה על פני כ80 סניפים ברחבי ישראל. כל תרומה לקרן תוכל לעזור לעוד חייל או חיילת, להביע את התודה שאנחנו רוחשים להם ובאופן עקיף גם לעזור לביטחון המדינה.

גלילה לראש העמוד