כיוונים

כיוונים

כך תצמצמו את היקפי הגוף

צמצום היקפים כמו גם חיטוב, הם דברים שאורכים לא מעט זמן והם דורשים התמדה, מטרה מוגדרת ומוטיבציה יומית. בתהליך עשויים לצוץ מכשולים ופיתויים רבים, אולם החכמה היא לשים את המטרה לנגד עינינו ולהמשיך באותה הדרך מבלי למעוד. אז איך אפשר לצמצם את היקפי הגוף? הכנו עבורכם מדריך מיוחד בנושא.

צמצום היקפי הגוף

הקפידו על תזונה נכונה

הביטוי "תזונה נכונה" הפך לביטוי שכיח ונפוץ, אבל לא כולם יודעים מה המשמעות של תזונה נכונה, מאחר ורבים חושבים שמדובר רק בצמצום כמות הקלוריות היומית. ובכן, תזונה נכונה מתמקדת במאכלים שמכילים מרכיבים חיוניים לגוף כמו סידן, ברזל, מגנזיום, חלבונים ועוד, שכן אלה מסייעים לגופנו להיבנות, להתחזק ולשמור על הבריאות. בכדי לשמור על תזונה נכונה, יש להבין מהם המאכלים שאנחנו צורכים ואינם מתאימים לנו, בין אם מדובר במוצרים עתירי שומן או מאכלים שמכילים כמות גבוהה מידי של סוכר. התייעצו עם בעל מקצוע מתחום התזונה על מנת שיוכל להרכיב עבורכם את התפריט האידיאלי.

פעילות גופנית

אי אפשר להתחמק מזה – הדרך היעילה ביותר לצמצם היקפים היא באמצעות פעילות גופנית. מי מכם שמעולם לא התאמנו בעבר, ורוצים להתחיל לבצע אימונים באופן שוטף, מוטב שתתייעצו עם מאמן כושר מוסמך, זאת בכדי שיוכל לסייע לכם להרכיב תכנית אימונית שמתאימה ליכולות שלכם. אם החלטתם בכל זאת להתאמן לבד, הישמרו מפציעות ספורט והקפידו לבצע את התרגילים באופן מדויק, כמו גם להקשיב לגוף ולהבין מהו קצה גבול היכולת שלכם.

התחילו באימונים קלים על מנת לא להעמיס על הגוף ושלבו אימוני כוח עם אימוני אירובי. עם הזמן תוכלו לבצע אימונים בעצימות גבוהה יותר, וכמובן גם לראות תוצאות. מומלץ להתאמן באימוני TRX שכן, באמצעות הרצועות ניתן לעבוד על חלקי גוף שונים, ברמות קושי מגוונות. מלבד זאת, ניכר כי באמצעות האימונים הללו ניתן להגיע לתוצאות הרצויות.

שלבו תזונה נכונה עם אימונים על מנת שתוכלו להגיע למטרתכם בפרק זמן ריאלי. אל תצפו לרדת במשקל במהירות, שהרי מדובר בתהליך שלאחריו עליכם לשמור על שגרה ספורטיבית ומאוזנת.

מה אוכלים אחרי האימון?

חשוב להקפיד על תזונה נכונה גם בהקשר של האימונים. את הארוחה שלפני האימון יש לאכול כשלוש שעות לפני תחילתו, כך יהיה למזון מספיק זמן להתעכל. עם תום האימון, רצוי לאכול פחמימות וחלבונים יחדיו, שהרי השילוב יסייע לכם לחזק את השריר. הפחמימה מאפשרת לחלבון לתרום את חלקו לשרירי הגוף, והיא תעניק לכם אנרגיה, לכן אל תוותרו על פחמימות לאחר האימון. נוסף לכך, הקפידו שלא לצרוך כמות גדולה מידי של חלבונים לאחר האימון ומאחר וזה עלול להוביל להשמנה.

 

תהליך צמצום היקפים הוא תהליך שיצריך מכם משמעת עצמית ומוטיבציה גבוהה. קבעו פגישת ייעוץ עם דיאטנית, בררו מהם המאכלים האיכותיים ביותר עבורכם והרכיבו תפריט בהתאמה אישית. כמו כן, הירשמו לחדר הכושר או לסטודיו לאימונים, התייעצו עם מאמן כושר ובנו תכנית אימונית אישית שתסייע לכם להגיע למטרה. בהצלחה!

גלילה לראש העמוד