כיוונים

כיוונים

יש לכם מחשב ישן בבית? עמותת אחינועם תתרום אותו לילדים ונוער

בזמן תקופת הקורונה מאות אלפי תלמידים מצאו את עצמם בסיטואציה חדשה ולא מוכרת: לימודים המתבצעים מרחוק, וזאת בעקבות כללי הריחוק החברתי אשר במסגרתם נסגרו מוסדות הלימוד בכל רחבי הארץ. מגפת הקורונה הייתה רק טריגר למגמה שנמצאת במגמת תאוצה – לימודים פרונטליים המתבצעים במסגרת דיגיטלית, וזאת כחלק מההטמעה של אמצעים טכנולוגיים במערכת החינוך. אם עד לפני מספר שנים המחשבה על לימודים באמצעות מחשב הייתה שמורה בעיקר בעבור בתי ספר פרטיים, כיום התמונה השתנתה. אולם, לטכנולוגיה יש גם אלמנטים שליליים – בייחוד בכל הקשור לבני נוער המוגדרים בסיכון. בני נוער אלו מגיעים לרוב ממשפחות מעוטות יכולות כמו גם מאזורי הפריפריה המרוחקים, ועל כן הפערים שנוצרים ביניהם לבין בני נוער מאשכולות חזקים יותר הולכים וגדלים.

פערים הולכים וגדלים בחסות הטכנולוגיה

הפער הזה מגיע לידי ביטוי גם במסגרת היכולת לסיים את הלימודים בהצלחה ובהמשך גם להתקבל לתפקידים בכירים במשק הישראלי והבינלאומי. בעידן גלובלי שנמצא במגמת תאוצה – נדרש לבצע באופן מידיי צמצום פערים, וזאת ע"י תרומה של מחשבים. רפי אדרעי עמותת אחינועם מספר כי הרעיון ליוזמה הגיע לאחר שבעמותה הבינו כי מגפת הקורונה איננה עתידה לחלוף, וכי בעידן שבו הטכנולוגיה תופסת מקום של כבוד בתחומים רבים ובפרט בתחום החינוך, זה הזמן להרים את הכפפה וליצור יוזמה שבמסגרתה אפשר יהיה להניע תהליכים במסגרת של פעילות חברתית ללא מטרות רווח. על כן, כבר בתחילת המגפה החלו בעמותה לגייס מצד הציבור בישראל כמו גם חברות מחשבים ישנים שעברו באמצעות מתנדבים תהליך של חידוש שבמסגרתו התלמידים – ביניהם תלמידי יסודי, חטיבה ותיכון להשתלב בשגרת הלימודים החדשה שנכפתה בעקבות הסגר החברתי ההדוק שהתרחש בישראל כמו גם בעולם.

יש לכם מחשב ישן בבית? עמותת אחינועם תתרום אותו לילדים ונוער

תרומה של מחשבים באמצעות עמותת אחינועם

עמותת אחינועם היא עמותה משפחתית אשר הוקמה מתוך מטרה לאפשר לכל ילד ובן נוער המוגדר בסיכון לקבל הזדמנות שווה. אחד הפרויקטים המרכזיים של בני המשפחה איל אדרעי ואחיו רפי אדרעי הוא פרויקט ענק לגיוס של מחשבים מהציבור, כאשר המחשבים הישנים עוברים תהליך של פרמוט וחידוש מתוך מטרה לאפשר לבני הנוער לעבוד וללמוד דרך המחשב. עידן גלובלי שמשלב בין מחשבים לבין טכנולוגיה מהווה הזדמנות מצוינת ליצור שווין הזדמנויות וכן מתן הזדמנות לבני הנוער לקבל תנופה וליצור יכולת להשתלב במסגרת הלימודים שמתבצעת באופן חלקי או מלא דרך המחשב. מגפת הקורונה גרמה לנזקים כלכליים משמעותיים בעבור רבבות בני נוער שנקלעו למצב פיננסי מורכב כמו גם התמודדות נפשית שהקשתה מאוד על היכולת שלהם ללמוד ולהתרכז, ועל כן עמותת אחינועם סיפקה ועודנה מספקת תמיכה מלאה בדמות תוכניות ארוכות טווח וכן מערך מתנדבים הפועל לאורך כל ימות השנה ובפרט בזמן  תקופת הקורונה, כחלק ממסירות יוצאת דופן והבנה כי החברה הישראלית היא זו שיכולה לסייע בעבור צמצום פערים ויצירה של שווין הזדמנויות, בייחוד על רקע של עולם גלובלי וטכנולוגי.

לסיכום, אם יש ברשותכם מחשב נייד ישן שאתם לא משתמשים בו יותר, זה הזמן לפנות לנציגי עמותת אחינועם. רפי אדרעי ואחיו אייל אדרעי הם המייסדים וביחד הם משלבים את בני המשפחה כמו גם מתנדבים לטובת יצירה של חברה מתוקנת דרך תוכניות רבות, כאשר התוכנית המרכזית היא לגייס מהציבור בישראל מחשבים ישנים אותם מעבירים לילדים ובני נוער. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לקחת חלק בפעילות הענפה של העמותה ובהתאם לכך להרגיש חלק משמעותי מתהליך הקידום וההתפתחות של אלו אשר זקוקים לכך.

גלילה לראש העמוד