שלושה מבחנים שכדאי לעשות לפני שמתחילים את הלימודים האקדמאיים

לימודים אקדמאיים הפכו עם השנים לדבר שבשגרה. אין אחד שלא חושב על לימודים אקדמאיים לפחות פעם אחת בחיים שלו. בין אם הלך, ילך או החליט לוותר על זה.

לכולנו חשובה ההשכלה שלנו ובכדי שנצליח במשימה, ובאופן הפשוט ביותר, יש כמה דברים שכדאי לעשות לפני שמתחילים את תהליך הקבלה לאוניברסיטאות או למכללות.

שלושת המבחנים הבאים הם מבחנים שרצוי לעשות לפני תחילת הלימודים האקדמאיים. מבחנים אלה נועדו לשרת אתכם ולזרז את שיוככם לרמה המתאימה לכם.

מבחנים לקראת הלימודים האקדמאיים

מבחן אמי"ר- מיון לרמות באנגלית

מבחן אמי"ר, יותר מלעזור לכם, עוזר לאקדמיה להבין איזה ידע יש לכם בשפה האנגלית והאם נחוצה לכם עוד עזרה. לימודים אקדמאיים לא פעם ולא פעמיים נעזרים בשפה האנגלית ולכן מאוד חשוב לדעת אותה על הצד הטוב ביותר. כהכנה למבחן מהסוג הזה תצטרכו להתאמן על השלמת משפטים, ניסוח מחדש של משפטים והבנת הנקרא. מטרת הבחינה היא למדוד את אוצר המילים שלכם, את הדקדוק והבנת מאמרים באנגלית. לאחר שתשלימו את המבחן ותקבלו את התוצאות, המוסד האקדמאי ידע כיצד לסווג את רמת האנגלית שלכם, כך תוכלו להירשם לקורסים המתאימים.

מבחן מחוננים

החל מכיתה א' צמד המילים האלה מוכר לנו. כל כמה שנים מתנהל בבית הספר היסודי, החטיבה והתיכון מבחן שמטרתו לבדוק את רמת המשכל שלנו. מבחן מהסוג הזה עוזר לתלמידים מחוננים למצוא את נישת הלימודים שלהם ובעצם בכך מאפשר להם את חופש הלמידה המגיע להם.

הכנה למבחני מחוננים היא דבר נחוץ, ובמיוחד אם בכוונתכם להצליח במבחן מהסוג הזה. נכון, המבחן אמנם בשפה העברית המוכרת לנו מלידה, אך אין זה אומר שהוא פשוט. הכינו את עצמכם בקריאה מרובה, מאחר והבנת הנקרא הוא פן עיקרי במבחן המחוננים. כמו כן, שקדו על חשבון- חיבור, חיסור, כפל וחילוק.

מבחן הפיסכומטרי

מבחן הפסיכומטרי הידוע לשמצה הוא מבחן נחוץ ומחייב בעבור אלה הרוצים ללמוד באוניברסיטאות. כיום, תנאי קבלה לאוניברסיטה כולל בתוכו את מבחן הפסיכומטרי. כמובן שכל תואר ידרוש ציון בגובה אחר אך לימודי האוניברסיטה מחייבים אתכם לגשת למבחן פסיכומטרי.

מבחן הפסיכומטרי מכיל בתוכו הבנת הנקרא בשפה העברית והאנגלית, כמו גם חשיבה מתמטית. המבחן עשוי מתשעה פרקים וכמו אורכו כך גם תצטרכו להתכונן אליו. קיימים אין ספור קורסים אשר כל ייעודם הוא לעזור לך לעבור את הבחינה הקשה הזו, אך עם טיפה מאמץ מצדכם, תרגול ומוטיבציה, תוכלו לעבור אותו בהצלחה רבה.

 

לכן, אם אתם חפצים ללמוד לימודי תואר באחד המוסדות האקדמאיים בארץ, עשו לעצמכם את הטובה הזו וסמנו וי על שלושת המבחנים שצוינו מעלה מבעוד מועד. הם יעשו לכם את החיים יותר קלים ומעבר לכך, אם תעשו זאת לפני תחילת הלימודים, תוכלו לשפר את ציונכם במידת הצורך. בהצלחה.

קראו גם: הלוואות לסטודנטים: ממה צריך להיזהר.

השארת תגובה