כיוונים

כיוונים

המוסדות האקדמאיים הכי יוקרתיים באירופה

מתכננים להגשים חלום ולהגיש בקשה ללימודים מעבר לים? ובכן, זה הזמן להכיר את המוסדות האקדמיים היוקרתיים ביותר – כמו גם להבין מה נדרש מכם בשלבי הקבלה, כך שתוכלו לבצע את ההליך בצורה הטובה ביותר, ובסופו להתקבל למוסד לימודים יוקרתי ומבוקש.

הרשמה למוסדות אקדמיים יוקרתיים: כל מה שרציתם לדעת רגע לפני הגשת הבקשה

אין ספק כי מדובר בחלום: לגור במדינה באירופה ובמקביל לרכוש השכלה אקדמאית. זה לא סוד שהמוסדות האקדמאיים באירופה נחשבים לטובים ביותר בעולם, ולמעשה מדורגים באופן תדיר בראש המוסדות המובילים בעולם. הדירוג של אותם מוסדות מתבצע באמצעות שכלול של מספר נתונים: אנשי סגל, זוכי פרס נובל, השתלבות בשוק העבודה וכן ביצועים אקדמאיים של אותו המוסד. מבדיקה שערכנו עולה כי המוסדות האקדמיים היוקרתיים ביותר באירופה כמו גם כאלו שזכו לדירוג גבוה בדירוג של Shanghai Ranking Consultancy האמון על הדירוג הם: אונ' פייר ומארי קירי בצרפת, אונ' קיימבריג' באנגליה, אונ' היידלברג בגרמניה, אונ' אוסלו בנורבגיה ואונ' הלסינקי בפינלנד. זה הזמן להסביר כי כל אוניברסיטה מציעה מסלולי לימוד מתקדמים – אונ' פייר ומארי מתמחה לדוגמה בתחום של מדעים מדויקים ורפואה, קיימבריג' במשפטים ומנהל עסקים, הלסינקי מובילה בתחום המחקר הטכנולוגי, ולכן אם אתם מעוניינים להגשים את החלום ולהגיד בקשה ללימודים, נדרש לשכור את שירותיו של נוטריון מוסמך. הסיבה לכך היא שחלק מהותי מתהליך הקבלה נוגע לטפסים ומסמכים אותם נדרש להגיש, כאשר חלק מהאונ' אינן מקבלות טפסים באנגלית אלא בשפת האם של המדינה. בשל כך, דרך נוטריון מוסמך תוכלו להגיש את המסמכים כאשר הם מתורגמים וחתומים על ידו, לצורך ביצוע הליך הרישום באופן שלא ימנע עיכובים מיותרים.

המוסדות האקדמאיים הכי יוקרתיים באירופה

הכנה באמצעות מכון המתמחה בתחום

בשל הביקוש ללימודים בחו"ל ניתן לראות כיצד הוקמו מכונים המתמחים בהכנה של מועמדים ללימודים באירופה, הן באמצעות שיעורים פרטיים והן באמצעות ליווי אישי המתבצע ע"י בוגרים של אונ' יוקרתיות. שימו לב כי מדובר בעלות כספית לא קטנה, אולם לצורך שיפור הסיכויים שלכם מומלץ בהחלט לבחון את האופציה הזו. נוסף לכך, ניתן לבחון בהחלט אפשרות לקבל מלגה, לצורך חיסכון בעלויות אשר יכולות להגיע לעשרות אלפי יורו לכל שנת לימודים.

פרמטרים שחשוב לדעת לפני הרשמה ללימודים במוסד אקדמאי באירופה

בבואכם לבחור את המוסד האקדמאי, חשוב לבחון גם מדדים אשר ישפיעו על השהות שלכם: שכר הלימוד ואפשרויות הוזלה של הלימודים, עלויות המחייה, שפת הלימוד, שנות הלימודים וכמובן תנאי הקבלה. חשוב להבין כי תנאי הקבלה לאותם מוסדות הם גבוהים, ומספר המקומות מוגבל ביותר. נוסף לכך, חלק ממדינות אירופה מקצות רק חלק מהמקומות לסטודנטים זרים ולכן חשוב לבדוק את תנאי הרישום, האם נדרש לשפר את השפה האנגלית או לחילופין השפה המקומית ובהמשך הכנת המסמכים הרלוונטיים כולל טפסי הרשמה מתורגמים וחתומים, כפי שציינו בתחילת המדריך.

גלילה לראש העמוד